Інтеркалібрування індивідуальних дозиметрів у змішаних нейтронних та гамма-полях
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2005.17.137-144Анотація
Описано результати дослідження термолюмінесценції стандартних дозиметрів Harshaw типу 8814/7776 та 8806/6776 Albedo Neutron у змішаних нейтронних та гамма-полях, проведеного в рамках міжнародного інтеркалібрування МАГАТЕ. Оцінено здатність окремих видів дозиметрів та дозових алгоритмів оцінювати дози у складних полях опромінення. Отримані результати є актуальними в контексті переоснащення дозиметричних служб України на сучасні автоматичні системи індивідуального моніторингу та розширення номенклатури дозиметричних величин, що визначаються.
Посилання
ІCRP publication 74, Conversion coefficient for use in radiological protection against external radiation, Ed by H. Smith (Pergamon, Oxford-New York-Tokyo, 1995).
B.B.Чумак, B.H. Волоский, Г.Г. Чернышов и др., Опыт использования
ТЛД системы HARSHAW для ИДК на объекте “Укрытие”, в кн.: Проблеми Чорнобиля (Київ, 2002), Вип.10, Ч П, С. 53-59.
М. Moscovitch, K.J. Velbeck, G.M.Bencke. Radiation Protection Dosimetry, 34, 145 (1990).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2005 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).