Загальний підхід до ретроспективного визначення доз опромінення на кришталик ока методом Монте-Карло для умов ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2005.17.179-184Анотація
У доповіді представлено загальний підхід до ретроспективної оцінки доз бета- опромінення, а також описано дозиметричну модель, що дозволяє оцінювати дози бета-опромінення для умов ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Метою досліджень було визначення індивідуалізованих коефіцієнтів переходу від гамма- до бета-доз на кришталик ока. Розроблено дозиметричну модель, що враховує особливості спектру та геометрії джерела, анатомічні особливості ока та різноманітні умови опромінення учасників ліквідації. Проаналізовано та враховано основні дозоутворюючі фактори, що впливають на згаданий коефіцієнт. Як основний інструмент для проведення розрахунків використано спеціалізований програмний пакет MCNP-4Bта комбіновані методики (аналітичні та стохастичні).Посилання
D.P.Osanov, V.P. Ktjuchkov, A.I. Shaks, in: Chernobyl papers. Doses to the Soviet Population and Early Health Effects Studies, Eds.: S.E.Mervin and M.l.Balo¬nov (Research Enterprises Publishing Segment, New York, 1990), Vol. 1, p. 313-348.
ICRU report 56, Dosimetry of external beta rays for radiation protection, (Bethesda, Maryland, USA, 1997).
D.P.Osanov, Radiation Protection Dosimetry, 74,235 (1997).
MCNP-4b. Users manual, LA-12625M (1997).
Радиационная дозиметрия. Под ред. Дж. Хайна и Г. Браунелла (Издательство иностранной литературы, Москва, 1958).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2005 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).