Розробка підходу до альфа-спектрометрії з використанням твердотільних трекових детекторів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2005.17.167-171Анотація
Розглянуто підхід до спектрометрії -частинок з використанням твердотільних трекових детекторів (ТТД) типу CR-39 в енергетичному діапазоні 4-6 МеВ.
Описано етапи отримання експериментальної інформації від опромінення ТТД до його травлення з подальшим аналізом окремих треків. Для автоматичної прецизійної обробки зображень розроблено спеціальний алгоритм та створено відповідне програмне забезпечення. Представлено результати вимірювань для зразків, що містять ізотопи плутонію. Проаналізовано можливу енергетичну роздільну здатність методики. Обговорюється можливість наближення цих експериментальних результатів до фізичної межі підходу (страгглінгу пробігу).
Посилання
A.P. Fews, Nucl. lnstr. Meth. Phys. B 71, 465 (1992).
R.B. Gammage, G. Espinosa, Radiat. Measur. 28,835 (1997).
O.A.Bondarenko, Yu.N.Onishchuk, A.V.Berezhnoy, P.B.Aryasov, D.Antonyuk, Radioanal. Nucl. Chem. 243, 555 (2000).
O.A. Bondarenko, P.L. Salmon, D.L. Henshaw, A.P. Fews, Radiat. Measur. 26, 59 (1996).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2005 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).