Оцінка стану космічних апаратів типу CubeSat за оптичними спостереженнями (на прикладі КА ARKYD 6A)
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2019.45.141-148Ключові слова:
Низькоорбітальні космічні об’єкти, Космічні апарати типу CubeSat, Фотометричні спостереженняАнотація
Фотометрія низькоорбітиальних штучних супутників, надмалого розміру являє собою складну задачу, що потребує комплексного підходу у її вирішенні. Цілю було визначити параметри власного обертання штучного супутника ARKYD 6A, виходячи з фотометричної та астрометричної інформації отриманої на квантово-оптичній станції (КОС) «Сажень-С» Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля Національного центру управління та випробувань космічних засобів. Авторами використані фотометричні та астрометричні методи досліджень об’єкта, а також інші методи моделювання та власні методи визначення орієнтації космічного апарата. Приведені результати фотометричних спостережень космічного апарату (КА) ARKYD 6A, які були проведені у травні 2018 р. Не дивлячись на складні умови спостережень, були отримані три криві блиску КА. Аналіз кривих показав, що КА втратив стабілізацію й обертається. Визначені орієнтовні параметри обертання КА. Показана можливість фотометричних спостережень надмалих КА на низьких висотах телескопами з малою апертурою. Аналіз отриманих напротязі трьох ночей спостережень показав, що КА ARKYD 6A обертається навколо лінії «зеніт – надир» з періодом ∼ 145 с. При цьому його повздовжна вісь відхилена від даної лінії на кут 32°− 35°.
Посилання
Maigurova N. Results from optical CCD observations of asteroid 2014 JO25 during its close approach to the Earth on April 19, 2017 / Maigurova N., Pomazan A., Kozhuhov O. // Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv. – 2017. – V. 56(2). – P. 22 – 25.
Scargle J. D. Studies in astronomical time series analysis. II-Statistical aspects of spectral analysis of unevenly spaced data. / Scargle, J. D. //The Astrophysical Journal. – 1982. – V. 263, – P. 835 – 853.
Епішев В.П. Исследование ориентации и поверхности ИНТ методом электрофотометрии: дис. кандидата физико-математических наук: 01.03.02 / Епишев Виталий Петрович. – Одесса. 1985. – 157 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).