Причини змін у власному обертанні штучних космічних об’єктів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2019.46.137-144Ключові слова:
Період, Супутник, Обертання, Фотометрія, Крива блиску.Анотація
Фотометрія в комплексі з позиційними спостереженнями на данний час є основним методом контролю функціонування штучних космічних об’єктів на орбіті, з якими відсутній радіозв’язок. В даній роботі представлений аналіз тривалих фотометричних спостережень низькоорбітальних штучних супутників Землі різного класу призначення. Розглянуто методологічний підхід до визначення динамічних характеристик поведінки космічних об’єктів на орбіті з використання фотометричної інформації у вигляді кривих блиску. Він базується на дослідженнях характерних особливостей у власному обертанні об’єкта і їх причин. 40-річний досвід таких досліджень дав можливість за змінами блиску об’єкта оцінити практично всі можливі фактори впливу на його функціональну динаміку. В роботі представлено шість причин виникнення власного обертання у супутника на навколоземній орбіті. Вони охоплюють як природні чинники, так і наслідки втручання людини. Якщо відомі розміри і маса дестабілізованого космічного об’єкта, його можна використати в якості індикатора протікання фізичних процесів в земній атмосфері на висоті орбітального перебування. Описані варіанти знаходження періоду власного обертання об’єкта в ручному і автоматичному режимах.Посилання
Epishev V.P. Influence of the Gravitational Fields of the Moon and the Sun on Long-Period Variations in the Proper Rotation of “Midas” Satellites. Epishev V. P., Kudak V. I., Perig V. M., Motrunich I. I., Naybauer I. F., Novak E. J., But O. Yu. //Astrophysical Bulletin. — 2018. — V. 73(3). — P. 363 – 372
Kudak V.I. Studying of the own rotation period changes of satellite ”Ajisai” on the interval 1986-2017 Kudak V.I., Perig V.M., Neubauer I.F. //Uzhhorod University Scientific Herald. Series Physics. — 2017, — Issue 41, — P. 140 – 145.
Lafler J. An RR Lyrae Star Survey with Ihe Lick 20-INCH Astrograph II. The Calculation of RR Lyrae Periods by Electronic Computer. Lafler, J., Kinman, T. D // The Astrophysical Journal Supplement Series, — 1965, — V.11, — P. 216 – 222.
Scargle J. D. Studies in astronomical time series analysis. II-Statistical aspects of spectral analysis of unevenly spaced data. /Scargle, J. D. //The Astrophysical Journal. — 1982. — V. 263, — P. 835 – 853.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).