Динамічна нестійкiсть та процеси самоорганізації в інтервалі температур розм’якшення некристалічних тіл
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2015.37.30-34Ключові слова:
Некристалічний стан, синергетичні ефекти, процеси самоорганізації, нестійкість, середньоквадратичні зміщення атомів, структурно-чутливі параметри, самоузгоджений розглядАнотація
Проведено моделювання впливу умов синтезу на стійкість некристалічних тіл на прикладі склоподібного As2S3, синтезованого при різних температурах, що дає змогу визначити температуру втрати динамічної стійкості в залежності від параметрів порушення ближнього порядку: середньоквадратичних флуктуацій відстані і кута між зв’язками. Отримані залежності динамічних характеристик некристалічних тіл підтверджують суттєвий вклад динамічної нестійкості на процеси самоорганізації в інтервалі температур розм’якшення.
Посилання
Мар’ян M.I., Юркович Н.В. Вплив розупорядкування на структуру некристалічних матеріалів та синергетичні ефекти. – Науковий Вісник УжНУ. Серія Фізика. – 2014, № 36. – C. 17-24.
Фельц А. Аморфные и стеклообразные неорганические твердые тела: Пер. с англ. – М.: Мир, 1986. – 556 с.
Олемской А.И., Хоменко А.В. Феноменологические уравнения стеклования жидкости // Журнал технической физики. – 2000. – Т. 70, №6. – С. 6-9.
Росола И.И., Зацаринная Т.А., Баранова Л.П., Химинец В.В. Влияние условий синтеза на физико-химические свойства стеклообразного As2S3 // Украинский физический журнал. – 1987. – Т.32, №8. –С. 1256–1261.
Mar’yan M., Szasz A., Szendro P., Kikineshy A. Synergetic model of the formation of non-crystalline structures//Journal of Non-Crystalline Solids. – 2005. – Vol. 351, №2. – P. 189-193.
Mar’yan M.I., Szasz A. Self-organizing processes in non-crystalline materials: from lifeless to living objects. –Budapest: OncoTherm, 2000. – 304 p.
Yurkovych N.V., Mar’yan M.I. Dissipative Structures And Self-Organizing Processes In Non-Crystalline Materials. Uzhhorod University Scientific Herald. Series Physics. Issue 29. – 2011.-P.79-86.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).