ДЕЯКІ АСПЕКТИ МОДЕРНІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПОВОДЖЕННЯ З БАНКІВСЬКОЮ ТАЄМНИЦЕЮ З УРАХУВАННЯМ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ ТА США У ПОДАТКОВІЙ СФЕРІ
Анотація
У статті, ураховуючи актуалізацію загроз національній безпеці України в умовах повномасштабної війни, запропоновано можливі шляхи модернізації механізму поводження з інформацією, що містить банківську таємницю, у межах співробітництва України та США в податковій сфері. Саме вивчення досвіду правового регулювання США та застосування міжнародних договорів із транскордонного обміну фінансовою інформацією, на думку авторів, сприятиме розробленню чіткого плану розвитку національного законодавства, що регулює обмін інформацією, яка містить банківську таємницю.
Обмін інформацією щодо іноземних рахунків резидентів США здійснюється відповідно до положень Закону Сполучених Штатів Америки «Про податкові вимоги до іноземних рахунків», який є основою для формування міжнародної угоди «Foreign Account Tax Compliance Act» (FATCA) та реалізується відповідно до умов співпраці з країною-партнером. Двостороння угода FATCA передбачає дві моделі співпраці – здійснення обміну інформацією в односторонньому чи двосторонньому порядку. Платформою та основним стандартом для забезпечення обміну фінансовою інформацією в межах згаданої угоди є Стандарт щодо автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки для податкових цілей.
Обґрунтовується, що в процесі імплементації положень міжнародних договорів особливе значення має розширення співпраці в межах угоди FATCA для створення повноцінного механізму взаємного обміну інформацією між Сполученими Штатами Америки й Україною в частині моніторингу за фінансовою активністю громадян України та юридичних осіб на території США й у межах запобігання фінансуванню збройної агресії рф проти України, а також протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню міжнародного тероризму. Процедура надання інформації, що становить банківську таємницю, міжнародним органам і міжурядовим організаціям потребує вироблення спеціального механізму реалізації процесів обробки фінансової інформації.
Ключові слова: банківська таємниця, легалізація доходів, міжнародне співробітництво, міжнародні договори, національна безпека, податкова сфера, фінансова інформація.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Роман Земляков, Максим Пальчик

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Редакційна колегія, автори і рецензенти журналу беруть на себе зобов'язання дотримуватися міжнародних етичних стандартів і принципів, заснованих на Кодексі Комітету з етики наукових публікацій.
Щоб уникнути недобросовісної видавничої практики (плагіату, незаконного привласнення чужих ідей, фальсифікації даних, навмисних спотворень і т.п.), а також для підтримки високої якості наукових публікацій редакція залишає за собою право відхилити публікацію статті в разі порушення зазначених нижче норм.