ОСОБЛИВОСТІ СПІВРОБІТНИЦТВА СУБ’ЄКТІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КІБЕРБЕЗПЕКИ УКРАЇНИ З ОБ’ЄДНАНИМ ЦЕНТРОМ СПІЛЬНОЇ КІБЕРОБОРОНИ НАТО CCDCOE

Автор(и)

  • Олексій Ткаченко

Анотація

У статті розглядається проблематика організації міжнародного співробітництва суб’єктів забезпечення кібербезпеки та протидії кіберзагрозам. Визначаються особливості організації протидії кіберзагрозам у межах діяльності Північноатлантичного альянсу та роль НАТО в кіберпросторі, головні принципи співробітництва Альянсу з країнами-партнерами у сфері кіберзахисту.

Аналізується питання проведення та наслідків кібератак російських спецслужб і підконтрольних їм хакерських угруповань на державні електронні інформаційні ресурси й об’єкти критичної інформаційної інфраструктури України.

Розглядаються заходи, проведені Національним координаційним центром кібербезпеки при РНБО України задля підвищення ефективності міжнародного співробітництва та протидії кіберзагрозам, а також у межах співпраці України, зокрема й Служби безпеки України, з Об’єднаним центром передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE).

Пропонуються шляхи покращання міжнародної взаємодії у сфері забезпечення кібербезпеки та протидії кіберзагрозам.

Ключові слова: Апарат РНБО України, кібербезпека, кіберзагрози, НАТО, Національний координаційний центр кібербезпеки України, Об’єднаний центр передових технологій з кібероборони НАТО, РНБО України.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-05-14

Як цитувати

Ткаченко, О. (2025). ОСОБЛИВОСТІ СПІВРОБІТНИЦТВА СУБ’ЄКТІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КІБЕРБЕЗПЕКИ УКРАЇНИ З ОБ’ЄДНАНИМ ЦЕНТРОМ СПІЛЬНОЇ КІБЕРОБОРОНИ НАТО CCDCOE. Інформаційна безпека людини, суспільства, держави, (1 (37), 100–108. вилучено із https://journals.uran.ua/ispss/article/view/312744

Номер

Розділ

ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ЛЮДИНИ, СУСПІЛЬСТВА, ДЕРЖАВИ