ВПЛИВ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ НА ФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬНОЇ ДУМКИ
Анотація
В умовах сьогодення інтернет все активніше й частіше використовується для здійснення різнопланових інформаційних впливів. Глобальна мережа надає широкі можливості для формування громадської думки, ознайомлення спільноти з політичними, економічними та військовими рішеннями, впливу на інформаційні ресурси недружніх країн і поширення спеціально підготовленої інформації, зокрема й викривленої.
Медіазасоби також усе більше переходять в інтернет, створюючи власні сайти та розміщуючи там інформацію. Чимала кількість медіа вже не друкується, а виходить лише в електронному вигляді. Водночас усе більше поширюються сервіси соціальних мереж.
У статті розглядаються можливості інтернету та дедалі його зростаючий вплив на користувачів, що сприяють формуванню нового цифрового публічного простору, який надає суспільству змогу контролювати владу, у режимі онлайн висловлювати свої думки із найважливіших питань за допомогою нових цифрових каналів комунікації й відповідно значною мірою впливати на соціальні та політичні процеси в державі.
Водночас інтернет дає можливість отримувати і зворотній зв’язок від користувачів інформації. Усе зазначене вище сприяло виходу інтернету на передові позиції та частішому його обранню як інструменту для проведення інформаційних кампаній.
Разом із перевагами використання інтернету для інформаційно-психологічного впливу аналізуються його недоліки. Досліджуються місце та вплив мережі Інтернет на суспільну свідомість і формування суспільної думки. Розкриваються сутність, форми й методи деструктивних інформаційних впливів у соціальних мережах. Визначається рівень викликів і загроз у контексті інформаційної безпеки людини, суспільства та держави.
Ключові слова: засоби комунікації, маніпулятивний вплив, обробка інформації, пропаганда, соціальні мережі, суспільне мислення, технічні можливості.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Володимир Тиква

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Редакційна колегія, автори і рецензенти журналу беруть на себе зобов'язання дотримуватися міжнародних етичних стандартів і принципів, заснованих на Кодексі Комітету з етики наукових публікацій.
Щоб уникнути недобросовісної видавничої практики (плагіату, незаконного привласнення чужих ідей, фальсифікації даних, навмисних спотворень і т.п.), а також для підтримки високої якості наукових публікацій редакція залишає за собою право відхилити публікацію статті в разі порушення зазначених нижче норм.