Пов’язані з ГАТС проблеми для країн з перехідною економікою, що прагнуть вступити до СОТ
Ключові слова:
СОТ, перехідні економіки, ГАТС, способи поставки, режим найбільшого сприяння, специфічні секторальні зобов’язання, доступ до ринку, національний режим, прозорість, постуругвайські переговори, еволюційна природа правил ГАТС, врегулювання суперечок, реґіонаАнотація
Перед країнами з перехідною економікою, які прагнуть вступити до Світової організації торгівлі (СОТ), постають різноманітні проблеми, що стосуються їхніх майбутніх зобов’язань згідно з Генеральною угодою з торгівлі послугами (ГАТС). З одного боку, перехідна економіка характеризується змінами в структурі ринку та промисловості, а з іншого – реформуванням законодавчої бази. Обидві ці особливості вкрай заважають таким країнам у визначенні того, які саме зобов’язання СОТ у сфері послуг вони повинні взяти на себе у своїх національних переліках конкретних зобов’язань. Переговори щодо вступу до СОТ ще більше ускладнюються через еволюцію правил ГАТС і жорстку позицію, що її займають нинішні країни–Члени. На основі досвіду нещодавнього прийому нових Членів підвищуються чинні мінімальні вимоги стосовно послуг для країн з перехідною економікою, які прагнуть вступити до СОТ.##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Дж. Ентоні ВанДузер
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).