Соціально-економічний розвиток аграрного сектору України в контексті вибору зовнішньоекономічних стратегій
Ключові слова:
Аграрний ринок, глобалізація, інтеграція, квота, митна політика, продовольча безпекаАнотація
У статті досліджено передумови та особливості формування зовнішньоекономічної стратегії України, узагальнено досвід інших країн щодо впливу інтеграції з Європейським Союзом на розвиток їх аграрного комплексу. Здійснено оцінку переваг та недоліків основних векторів міжнародної економічної інтеграції України та обґрунтовано напрями вибору зовнішньоекономічної стратегії України. Наголошено на необхідності комплексного підходу до розв’язання проблеми інтеграції аграрного комплексу, ефективного використання наявного потенціалу АПК України, усунення теперішніх недоліків правової та нормативної баз і суперечностей розвитку національної економіки, а також на доцільності здійснення інтеграційної політики держави з огляду на національні економічні інтереси.Посилання
Указ Президента України «Про стратегію економічного та соціального розвитку України «Шляхом європейської інтеграції» на 2004—2015 роки». / К. — 28.04.2004. — № 493/2004.
Білозір Л. М. Деякі аспекти до вимог ГАТТ/СОТ щодо лібералізації і протекціонізму у сфері зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією //Економіка АПК. — 2005. — № 8. — С. 146.
Венгляжи К., Береза М. Экономические последствия торговли сельхозтоварами в Польше после её вступления в ЕС // Економіка АПК. — 2005. — № 2. — С. 126—132.
Власов В. І., Саблук Р. П. Проблеми вступу України до Європейського Союзу // Економіка АПК. — 2005. — № 2. — С. 132—137.
Вступ України до СОТ: новий виклик економічній реформі./ За ред. І. Бураковського, Л. Хандріха, Л. Хоффмана. — К., 2003. — С. 223.
Губенко В. І. Теоретико-методологічні засади взаємозв’язку економічної безпеки і зовнішньоекономічних пріоритетів АПК України // Економіка АПК. — 2005. — № 1. — С. 128—131.
Дмитренко Г. Особливості гармонізації податкового законодавства в контексті вимог Європейського Союзу // Вісник НАДУ. — 2003. — № 4. — С. 238.
ЄС задоволений тим, як Україна виконує план дій (Україна та ЄС) // Євро бюлетень. — 2005 — № 7 липень. — С. 19.
Жук М. В. Комерційні відносини України: організація зовнішньої торгівлі: Підручник. — Чернівці: Рута, 2004. — С. 233.
Зиядулаев Н. СНГ в глобальной экономике: стратегия развития и национальная безопасность // Мировая экономика и международные отношения. — 2005. — № 4. — С. 29—34.
Кондратюк О. І. Підвищення конкурентоспроможності виробництва сільськогосподарської продукції // Економіка АПК. — 2005. — № 10. — С. 109.
Краснодемська З. Експортувати чи імпортувати? // Урядовий кур’єр. — 7 березня 2006 року. — № 45. — С. 8.
Рибак С. О. Розвиток інтеграційної стратегії України // Фінанси України. — 2004. — № 4. — С. 30—33.
Стан та перспективи розвитку відносин між Україною та Європейським Союзом (аналітично-довідковий матеріал) // Безпека життєдіяльності. — 2005. — № 7. — С. 4—7.
Стукач Т. М. Аграрний протекціонізм і вільна торгівля при вступі до СОТ // Економіка АПК. — 2005. — № 3. — С. 146.
Україна у цифрах.2004 рік. Державний комітет статистики України. За ред. О. Г. Осауленка. — К.: Консультант, 2005. — 260 с.
Файчук О. М. Передумови інтеграції АПК України у світове господарство // Економіка АПК. — 2005. — №12. — С. 59—63.
Харенко В. Я б в аграрії пішов… аби жив у Польщі // Пропозиція. — 2005. — № 7. — С. 40—42.
Шумский Н. Единое экономическое пространство Беларуси, России, Казахстана и Украины: проблемы и перспективы // Вопросы экономики. — 2005. — № 8. — С. 114—123.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Олена Дяченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).