Мале та середнє підприємництво в експортноорієнтованій стратегії розвитку України
Ключові слова:
Глобалізація, експорт, державна зовнішньоекономічна політика, малі та середні підприємства, малий і середній бізнес, експортний потенціал, підприємництво, об’єднання підприємств-експортерів, кредитування, страхування ризиків, гарантування кредитівАнотація
Стаття висвітлює суттєву роль малого та середнього підприємництва в економічному розвитку України в її виході на світову арену за допомогою експортного потенціалу. Наголос робиться на різноманітних методах, шляхах і напрямах економічної політики щодо вдосконалення експортної діяльності дрібних підприємств. Зокрема звертається увага на підтримку з боку держави, міжнародних організацій, а також об’єднань підприємцівекспортерів. Обов’язковим, на думку автора, є аналіз світового досвіду заходів поліпшення та стимулювання малого й середнього експортного бізнесу. Автор звертається не лише до досвіду економічно розвинутих країн, а й до таких, що перебувають або колись перебували на такому політико-економіко-соціальному етапі, на якому тепер перебуває Україна. Наводиться перелік елементів політики вдосконалення експортного підприємництва та їхня сутність, а також перспектива подальшого розвитку.Посилання
Варналій З. С. Мале підприємництво: основи теорії і практики. — 3-тє вид. — К.: Т-во «Знання», КОО, 2005. — 302 с.
Бочан І. О. Приватний сектор сучасної економіки (інституціональний підхід). — Львів: Армія України, 2000. — 200 с.
Добжанський Р. В. Роль держави у підтримці та розвитку малого і середнього бізнесу європейських країн та перспективи України. — К.: Редакції загальнопедагогічних газет, 2003. — 116 с.
Кістерський Л., Бурляй А., Липова Т., Пустовойтова Т. Управління бізнесом: доступно про складне / Відпов. ред. Л. Кістерський, К. Павловські. — К.: Знання України, 2001. — 246 с.
Чоботар С. І. Польська економіка на межі тисячоліть: труднощі, успіхи, перспективи. — К.: Хрещатик, 2002. — 260 с.
Ляшенко В. И., Хахулин В. В., Ляшенко С. В. Поддержка субъектов малого предпринимательства в России, Украине и других странах СНГ. — Луганск: Альма-матер, 2005. — 490 с.
Українсько-польська економічна співпраця: досвід і перспективи. Зб. наук. праць / За наук. ред. проф., д-ра екон. наук Анджея Ліманського і проф., д-ра екон. наук Дмитра Штефанича. — Тернопіль—Катовіце, 2004. — 131 с.
Руденко Л. В. Розрахункові та кредитні операції у зовнішньоекономічній діяльності підприємства. — К.: Лібра, 2002. — 304 с.
Бондаренко В. Как поддерживается малый бизнес в Америке // Малое предприятие. — 2003. — № 2. — С. 9—11.
Полешко А. Державна підтримка малого і середнього підприємництва має стати дієвою // Малий і середній бізнес. — 1999. — № 1–2. — С. 7—10.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Юлія Євдокимова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).