Українсько-російські торговельноекономічні відносини в умовах глобальної інтеграції
Ключові слова:
Міжнародна економічна інтеграція (МЕІ), Союз незалежних держав (СНД), Єдиний економічний простір (ЄЕП), Чорноморське економічне співробітництво (ЧЕС), Світова організація торгівлі (СОТ), Європейський Союз (ЄС), ЄАВТ (Європейська асоціація вільної торгівліАнотація
У статті висвітлюються питання торговельно-економічного співробітництва України з Російською Федерацією (далі РФ) на шляху інтеграції їх економік до світового господарства, а саме інтеграційні пріоритети України і РФ: співробітництво в рамках СНД, ЧЕС, ЄЕП, ЄС, СОТ та ін. Крім того, розглянуто питання можливості узгодження дій України та Росії в контексті набуття членства у СОТ або координації з РФ вступу України до СОТ. Також наведені сценарії розвитку українсько-російських відносин виходячи з аналізу інтеграційних пріоритетів України й РФ.Посилання
Філіпенко А. С. Україна і Світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть. — К.: Либідь, 2002.
Украина и Россия: 15 постимперских лет // Деловой. — 2006. — № 10 (38).
Vasily Astrov in collaboration with Zdenek Lukas and Josef Poschl «The Ukrainian Economy between Russia and the Enlarged EU: Consequences for Trade and Investment» // WIIW Current Analyses and Country Profiles (March 2006)/ The Vienna Institute for International Economic Studies.
Матеріали Лабораторії законодавчих актів до Проекту закону «Про ратифікацію Угоди про формування ЄЕП». E-mail: info@laboratory.kiev.ua
Довідка щодо співробітництва з ОЧЕС // Міністерство економіки України. — 2006.
Інформаційно-аналітичні матеріали до наради в РНБО щодо заходів стосовно забезпечення вступу України до СОТ. — 2006.
Довідка про стан торговельно-економічного співробітництва між Україною і Росією за 2006 рік // Міністерство економіки України, 2007.
Аналітична довідка щодо впливу російського фактора на вступ до СОТ // Міністерство економіки України. — 2006.
Інформаційно-аналітичні матеріали до Парламентських слухань з питань вступу України до СОТ // Міністерство економіки України. — 2006.
Інтерв’ю директора департаменту співробітництва з СОТ Мінекономіки // Інвест газета. — 2005. — № 25.
Аналітичні матеріали щодо окремих питань торговоекономічних стосунків України та РФ в умовах вступу України до СОТ // Представництво України при Європейських Співтовариствах. — 2006.
Матеріали Торговельно-економічної місії України у РФ.
Вусатюк О. А. Українсько-російські відносини: проблеми визначення // Національний інститут українськоросійських відносин. — http://www.niss.gov.ua
Российская экономика: прогнозы и тенденции // Центр анализа данных Государственного университета Высшей школы экономики. — 2007. — № 2.
Перспективи економічних відносин між Україною та Європейським Союзом // Центр соціально-економічних досліджень — CASE Україна. — К., — 2006.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Сергій Пилипенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).