Моравія та Сілезія крізь призму безробіття
Ключові слова:
Чехія, Моравія, Сілезія, населення, структура, рівень економічної активності, освіта, трудова сила, зайнятість, рівень безробіття, економіч- но неактивне населення, галузь, відділення, вільні робочі місцяАнотація
У статті проаналізовано проблеми, пов’язані з безробіттям у реґіонах Моравії та Сілезії в Чехії. Проаналізовано проблеми за допомогою вікової та освітньої структур населення, тобто структуру сектора. Результати аналізу свідчать про те, що така структура, так само як і структура населення реґіонів, демонструють такі ж тенденції, як і Чехія в цілому. За освітою структура населення регіонів відображає попередню орієнтацію краю у вугільній та видобувній галузі і тому має низку проблем, пов’язаних зі структурним безробіттям унаслідок реструктуризації реґіонів. Рівень безробіття в реґіонах перевищує середній рівень по країні, в окремих сферах — навіть удвічі. Крім того, аналіз виявив, що рівень зарплати в реґіонах порівняно з Чехією в цілому є однаковим в окремих галузях, але з’являються розбіжності. Розв’язанням цієї проблеми може стати зростання інтересу зарубіжних інвесторів до реґіонів, а саме у промисловості.##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Павліна Пеллесова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).