Інвестиційний ризик-менеджмент транснаціональних корпорацій: парадигма ХХІ століття
Ключові слова:
Міжнародні інвестиційні ризики, політичні ризики, поведінкові ризики, крос-культурні ризики, контагіальні ризики, міжнародний інвестиційний ризик-менеджмент, транснаціональні корпорації, ф’ючерси, опціони, ризик-аналіз, арт-банкінг, інвестиційна поведінкаАнотація
У статті розкрито концептуальні основи управління міжнародними інвестиційними ризиками транснаціональних корпорацій у сучасних умовах. Оскільки використовувані в практиці міжнародного менеджменту моделі управління інвестиційними ризиками не є досконалими і не виключають численних помилок ризик-менеджерів, авторами запропоновано систему інтегрованого ризик-менеджменту. Досліджено еволюцію парадигми управління міжнародними інвестиційними ризиками від минулих фаталістичної та математичної парадигм через «погодну» і органічну парадигми до новітньої поведінкової парадигми, ключовою ознакою якої є вирішальний вплив рішень і дій провідних міжнародних інвестиційних гравців на стан і динаміку змін сучасної світових фінансових ринків. Доведено закономірний характер формування інтегрованої системи міжнародного ризикменеджменту, яка включає не лише традиційні фінансові та управлінські інструменти, а й нетрадиційні фінансові інструменти (хедж-фонди нового типу, арт-банкінг, стрес-тестинг), а також крос-культурні технології (крос-культурна відповідність, технології дружніх поглинань, культурні типи ризик-менеджерів і т.і.).Посилання
Едвардес У. Ключові фінансові інструменти: Пер. с англ. — К.: Всеувито; Наукова думка, 2003. — 255 с.
Розенберг Д.М. Бизнес и менеджмент. Терминологический словарь / Пер. с англ. — М.: ИНФРА-М, 1997. — 464 с.
Рокфеллер Д. Банкир в двадцатом веке. Мемуары / Пер. с англ. — М.: Международные отношения, 2003. — 504 с.
Современное управление. Энциклопедический справочник / Пер. с англ.: В двух томах. — М.: Издатцентр, 1997. — Т. 1. — 584 с.; Т. 2. — 576 с.
Хемптон Дж.Дж. Страхование и управление риском в разных странах / Современное управление. Энциклопедический справочник / Пер. с англ. Том второй. — М.: Издатцентр. 1997. — С. 260–290.
Ширмер Я. Прямі зовнішні інвестиції та економічне зростання // Економіст. — 2000. — № 3. — С. 33–38.
Энг М.В., Лис Ф.А., Мауер Л.Дж. Мировые финансы / Пер. с англ. — М.: ДеКа, 1998. — 768 с.
Якокка Л. Карьера менеджера: Пер. с англ. — М.: Прогресс, 1991. — 384 с.
Chong Y.Y. Investment Risk Management. — Chicnester: John Wiley & Sons, 2004. — 210 pp.
Classens S., Forbs K. International financial Contagion: Theory, Evidence and Policy Implications. — Amsterdam: University Amsterdam and World Bank, 2004. — 34 p.
Global Investment Risk Management: protectional portfolios against currency, interstate, equity, and commodity. — New-York: McGraw-Hill, 1999. — 316 p.
Hodgson T.M. The consept of investment efficiency and its application to investment management structures. — Institute of Actuaries. — 28 February 2000.
Jorion P. Fallacies about the effects of market risk management systems. — Bank of England Financial Stability Review. — 2008. — May. — P. 24.
Madura J. International Financial Management. Forth Edition. — New York: West Publishing Company, 2007. — 728 p.
Risk analysis and Management for Projects. — London: Tomas Telford Books, 1998. — 252 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Євген Панченко, Марина Дамаскіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).