Сценарії геоекономічного розвитку Азербайджанської Республіки
Ключові слова:
Геекономіка, геоекономічний розвиток, геоекономічна конкуренція, постпозитивізм, постструктуралізмАнотація
У статті системно проаналізовано можливі сценарії геоекономічного розвитку Азербайджану в контексті мультиваріативності та багатовекторності існуючої парадигми економічного розвитку країни. Методологічні засади дослідження сформовані на основі «точок» перетину пари «постпозитивізм → постструктуралізм». Автором уперше науково обґрунтовано ключові моно- і поліфакторні сценарії розвитку Азербайджану на основі техногенної та еволюційної моделі конкурентоспроможності. Визначено інтегративний підхід до формування єдиного сценарію забезпечення високого конкурентного статусу країни та розширення зони її економічного впливу на Євразійському континенті на основі поліфакторного аналізу комплексу взаємозв’язків подій і процесів (революційних, політичних, соціальних, військових та ін.) у тріаді «країна → багатовимірний комунікаційний простір → світова економіка».Посилання
Соловьев Э. Г. Геополитический анализ международных проблем современности: Pro et contra / Соловьев Э. Г. // Полис. — № 6. — 2001. — С. 116.
Ваганова Г. А. Геополитическое положение России: сценарий накануне XXІ века / Г. А. Ваганова, В. Б. Кудрявцев // Вестник Московского университета. Серия 12. Политические науки. — 1998. — № 3. — С. 107.
Бжезинский З. Геостратегия для Евразии. Краткосрочные и долгосрочные цели политики США в этом регионе. [Электронный ресурс] — Режим доступа: http://www.e-reading.ws/chapter.php/1020487/17/Polikarpov_Bzhezinskiy_Sdelat_Rossiyu_peshkoy.html.
Геоэкономика и конкурентоспособность России: научно-концептуальные основы геоэкономической политики России / М. Ю. Байдаков, Н. Ю. Конина, Э. Г. Кочетов и др. ; под ред. Э. Г. Кочетова ; Общественная академия наук геоэкономики и глобалистики.. — М.: Книга и бизнес, 2010. – 388 с.
Nomisma, Rapporto 1993 sull’industria italiana. II Mulino, Bologna, 1994, p.173.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Чешмі Гаджиєва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).