Вплив різних режимів термічної обробки на мікроструктуру та механічні властивості сталевих швів типу Р92
Аннотация
Сталі типу Cr-Mo добре відомі своїм високотемпературним застосуванням на теплових електростанціях. P91, P911 і P92 є найбільш часто використовуваними сталями типу Cr-Mo, розрахованими на високі температури. Сталі отримали свою міцність від загартованого мартенситу та осадів типу МХ та M23C6. Перед приведенням сталей у робочий стан були проведені їх нормалізація та загартовування. У цьому рукописі описано вплив різних режимів термічної обробки на мікроструктуру та механічні властивості сталі Р92. Досліджено вплив нормалізації на мікроструктуру та механічні властивості. Нормалізація була проведена в діапазоні 950-1150 oC. Також було вивчено вплив різного часу гартування на механічну поведінку сталі Р92 і докладено зусиль для встановлення зв’язку між мікроструктурою та механічними властивостями. Для дослідження мікроструктури використовувалися оптичний і скануючий електронний мікроскопи. Для охарактеризування механічної поведінки були проведені випробування на розтяг, твердість та ударну в’язкість за Шарпі.
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия
Copyright (c) 2022 Vinay Kumar Pal, Lokendra Pal Singh
Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution-NoDerivatives» («Атрибуция — Без производных произведений») 4.0 Всемирная.
Авторы, публикующиеся в этом журнале, соглашаются со следующими условиями:
- Авторы оставляют за собой право на авторство своей работы и передают журналу право первой публикации этой работы на условиях лицензионного договора (соглашения).
- Авторы имеют право заключать самостоятельно дополнительные договора (соглашения) о неэксклюзивном распространении работы в том виде, в котором она была опубликована этим журналом (например, размещать работу в электронном хранилище учреждения или публиковать в составе монографии), при условии сохранения ссылки на первую публикацию работы в этом журнале.
- Политика журнала позволяет размещение авторами в сети Интернет (например, в хранилищах учреждения или на персональных веб-сайтах) рукописи работы, как до подачи этой рукописи в редакцию, так и во время ее редакционной обработки, поскольку это способствует возникновению продуктивной научной дискуссии и позитивно отражается на оперативности и динамике цитирования опубликованной работы (см. The Effect of Open Access).