Про журнал

Галузь та проблематика

Метою журналу є висвітлення актуальних питань в галузі енергетики і машинобудування.

 У журналі друкуються:

  • статті з викладом нових наукових результатів обсягом не більше 15 машинописних сторінок, включаючи ілюстрації (до семи) і таблиці;
  • короткі повідомлення, що містять інформацію про важливі результати попередніх досліджень обсягом 3-5 сторінок (ці матеріали згодом можуть використовуватися в тексті повної статті);
  • огляди друкованих робіт з актуальних проблем інженерної механіки обсягом 20-25 сторінок на замовлення редакції.

Тематика журналу:                  

- енергетичне машинобудування;

- аеро- і гідромеханіка в енергетичних машинах;

- теплопередача в машинобудівних конструкціях;

- динаміка і міцність машин;

- прикладна математика;

- нетрадиційна енергетика;

- високі технології в машинобудуванні;

- екологічні аспекти в машинобудуванні;

- матеріалознавство в машинобудуванні.

До опублікування також приймаються платні рекламні повідомлення про нові матеріали, прилади й апаратуру.

Процес рецензування

Усі статті рецензуються.

Рукописи, що надійшли в редакцію, після попереднього розгляду редактором на предмет оцінки їх відповідності тематиці і вимогам журналу проходять одностороннє сліпе рецензування. При цьому імена рецензентів приховані від авторів.

Після рішення редактора про можливість опублікування роботи,  що надійшла в журнал, рукопис подається як мінімум двом зовнішнім експертам, які працюють у відповідній галузі.

Головний редактор повідомляє авторам чи  прийнято рукопис без перегляду і переробки, або авторам надається можливість переробити рукопис і подати його знову, або ж рукопис відхиляється.

Процес рецензування:

Первинний рукопис реєструється в момент отримання редакцією твердої копії по електронній пошті (дата реєстрації).

Головний редактор журналу або відповідальний редактор приймає рішення про вибір рецензентів для даного рукопису згідно з тематикою рукопису.

Матеріали рукопису передаються на рецензування призначеним рецензентам. Результат рецензування - рекомендація рецензентів.

У разі позитивної рецензії рукопис передається в редакцію для його підготовки до опублікування.

У разі необхідності переробки рукопису автору відправляється рецензія разом з усіма зауваженнями і побажаннями рецензентів.

У разі незгоди з рецензією автор надсилає до редакції мотивовану відповідь.

Після внесення авторами в електронний варіант рукопису виправлень, зауважень рецензентів і редактора електронний варіант рукопису передається в редакцію повторно.

Перероблений варіант рукопису відправляється на повторне рецензування.

Періодичність публікації

Публікується 4 номери на рік. Кожен номер виходить  наприкінці кожного третього місяця року.

Статті приймаються постійно протягом року. Орієнтовний час між подачею статті та її опублікуванням становить близько 6 місяців.

Політика відкритого доступу

Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Етика публікацій

Етика рецензента:

  • Рецензент повинен об'єктивно оцінити якість рукопису, подану експериментальну і/або теоретичну роботу, її інтерпретацію і виклад, а також врахувати, якою мірою робота відповідає високим науковим і літературним стандартам.
  • Рецензент повинен поважати інтелектуальну незалежність авторів.
  • Рецензент повинен поводитися з рукописом, присланим на рецензію, як з конфіденційним документом. Він не повинен показувати рукопис іншим особам або обговорювати його з іншими колегами за винятком особливих випадків, коли рецензент потребує чиєїсь спеціальної консультації.
  • Рецензент повинен своєчасно надати відгук.

Етика автора:

  • Автор (або колектив авторів) несе(уть) первинну відповідальність за новизну та достовірність результатів наукового дослідження.
  • Автори статті повинні надавати достовірні результати проведених досліджень. Завідомо неправдиві або сфальсифіковані затвердження неприйнятні.
  • Автори повинні гарантувати, що результати дослідження, викладені в рукопису, повністю оригінальні. Запозичені фрагменти або затвердження повинні бути оформлені з обов'язковим зазначенням автора і першоджерела.
  • Неетичні і неприйнятні надмірні запозичення, а також плагіат у будь-яких формах, включаючи неоформлені цитати, перефразування чи привласнення прав на результати чужих досліджень.
  • Необхідно визнавати внесок усіх осіб, що так чи інакше вплинули на хід дослідження, зокрема, в статті повинні бути подані  посилання на роботи, які мали значення при проведенні дослідження.
  • Співавторами статті повинні бути вказані всі особи, які зробили суттєвий внесок у проведення дослідження.
  • Автори не повинні надавати в журнал рукопис, який був відправлений в інший журнал і знаходиться на розгляді, а також статтю, вже опубліковану в іншому виданні.

Етика редакції:

  • Редакція несе відповідальність за оприлюднення авторських творів.
  • При прийнятті рішення про публікації редактор наукового (науково-технічного) журналу керується достовірністю подання даних та науковою значимістю даної роботи.
  • Редактор повинен оцінювати інтелектуальний зміст рукописів.
  • Виходячи з принципів конфіденційності неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися для особистих цілей або передаватися третім особам без письмової згоди автора.
  • Редактор не повинен допускати до публікації інформацію, якщо є достатньо підстав вважати, що вона є плагіатом.

Міжнародна індексація журналу

1. Index Copernicus (Польща) – міжнародна наукометричних база (Index Copernicus Journals Master List). Даний сайт містить індексування, ранжування і реферування журналів, а також є платформою для наукового співробітництва та виконання спільних наукових проектів (сторінка журналу "Проблеми машинобудування" на ICJML).

 

2. WorldCat —найбільша у світі бібліографічна база даних, яка налічує понад 240 млн записів всіх видів творів на 470 мовах світу. База створюється спільними зусиллями більш ніж 72 тис. бібліотек з 170 країн світу в рамках організації Online Computer Library Center. (посилання)

 3. ResearchBib - міжнародна мультидисциплінарна база даних наукових журналів, що включає в себе описи журналів більш ніж 5400 видавців. (посилання)

4. Genamics JournalSeek є найбільшою базою даних і в даний час містить 102 516 найменувань журналів. Інформація про журнал включає в себе опис (цілі та завдання), посилання на сайт журналу, предметну область і ISSN. Пошук по цієї інформації дозволяє швидко знаходити потенційні журнали для публікації досліджень (посилання)

5. Kubon & Sagner - міжнародна бібліотека, в якій зібрані книги, журнали, газети та електронні засоби масової інформації з усього світу (посилання)

Logo Kubon & Sagner electronic resources

6. Центральна наукова дослідницька бібліотека Technische universitat chemnitz (посилання)

TU-Logo

7. Національна науково-технічна бібліотека Німецької бібліотеки університету Ганновера

8. Bielefeld Academic Search Engine (BASE) - пошукова служба (Німеччина), яка є одним з потужних постачальників актуальних даних про наукові публікації європейських вчених. Більш детально з публікаціями можна ознайомитися тут (посилання)

Base

9. ROAD була розроблена Міжнародним центром ISSN з підтримкою Сектора комунікації та інформації ЮНЕСКО. Комунікації та інформація сектора ЮНЕСКО були створені (у своєму нинішньому уявленні) в 1990 році. Програми знаходяться в Статуті ЮНЕСКО, який вимагає, щоб організацію сприяння за принципом вільного поширення ідей словесним та винахідним шляхом (посилання)

10. Indian Science: основна мета - розвиток і зростання наукових знань і наукових ресурсів. Це платформа для наукових досліджень, навчальної взаємодії та розвитку в різних наукових областях; освоєння нових ідей (досліджень) та формулювання нових понять (академічних) (посилання)

 11. Journalindex - міжнародна мультидисциплінарна система індексації журналів (посилання)

Journalindex

12. ESJI об'єднує в своїй базі даних найбільш значні наукові журнали в Європі і Азії, в яких опублікованіактуальні наукові дослідження. ESJI забезпечує індексацію міжнародних журналів та розрахунок їх показників. Автор може отримати інформацію про міжнародний імпакт-фактор журналу, а також інформацію про майбутні світовінауковіподії (посилання)

 
 
13. MIAR – інформаційна матриця для аналізу журналів (посилання)

MIAR

14. GIGA Information Centre - інформаційний центр Німеччини, який складається з чотирьох регіональних бібліотек (Африка, Азія, Латинська Америка і Близький Схід), а також транс-регіональної колекції порівняльних регіональних досліджень, теорій і методів (посилання)
GIGA

15. INTERNATIONAL SERVICES FOR IMPACT FACTOR AND INDEXING (ISIFI) забезпечує кількісний та якісний інструмент для ранжирування, оцінки та класифікації журналів для подальшої академічної оцінки і оцінки передового досвіду. Цей фактор використовується для оцінки престижу журналів. Оцінка здійснюється з урахуванням таких факторів, як рецензування, оригінальність статей, якість наукового змісту статей, якості технічного редагування, і підтримка точної періодичності виходу (посилання)
 

16. The Linda Hall Library (США) незалежна наукова бібліотека, колекція якої присвячена науці, техніці та технології. Бібліотека спеціалізується на сфері фундаментальної науки і техніки (посилання)
 
 
17. The University Libraries (США) забезпечує доступ до широкого спектру матеріалів для підтримки досліджень або вивчення. Бібліотека знаходиться на базі Anderson Academic Commons, яка об'єднує University of Denver's і головну бібліотеку (посилання)
 
  
 

18. JournalTOCs є великою пошуковою системою, де вчені можуть знайти документи, що надходять відразу після публікації їх видавцем в Інтернеті. Система використовується великими і невеликими науково-дослідними центрами і бібліотеками по всьому світу. JournalTOCs містить метадані більш 25732 статей журналів з більш ніж 2443 видавців (посилання)

JournalTOCs

19. The Directory of Research Journal Indexing (DRJI) ресурс, що забезпечує простоту роботи з науковими журналами відкритого доступу усього світу. База DRJI включає наукові журнали в усіх напрямках (посилання)

 
 
 Staatsbibliothek zu Berlin
 
 
     
 
 
    
  

Історія журналу

З 1975 р. по 1994 р. видавався як міжвідомчий збірник наукових праць під назвою «Проблеми машинобудування». Вийшло з друку 40 випусків, по два випуски на рік. З 1998 р. видання було перетворено в міжнародний науково-технічний журнал «Проблеми машинобудування