Конденсатор нового покоління «блочно-модульної» конструкції для турбоустановки К-1000-60 / 1500-2 Запорізької атомної електростанції
Ключові слова:
конденсатор, охолоджуючі труби, парова турбіна, корозія.Анотація
Проведена модернізація конденсаторів турбоустановки К-1000-60 / 1500-2 ВП «Запорізька АЕС» на енергоблоці № 3, в результаті якої здійснено заміну трубних систем з охолоджуючими трубами з мідно-нікелевого сплаву і зовнішніми дошками з вуглецевої сталі на нові системи з охолоджуючими трубами і зовнішніми дошками з корозійностійкої сталі аустенітного класу. Запропонована «блочно-модульна» конструкція конденсатора нового покоління підвищує надійність, працездатність, безпеку і збільшує термін служби.Посилання
Shvetsov, V. L., Uss, A. N., Gavrilova, V. V. (2012). Modernization of condensers for K-1000-60 / 1500-2M turbine units of Rostov and Balakovo NPPs by replacing the material of tube systems and creating a 'block-modular' design. Energetic and heat engineering processes and equipment. No. 8. pp. 26–35(in Russian).
Pat. application to 'Ukrpatent', Kyiv, Ministry of Education and Science of Ukraine, No. 1-40-34 / 191 of 09/11/2012.
Kirsanov, I. N. Condensation units. Moscow: Energiia, 1965 (in Russian).
Berman, L. D., Zernova, E. P. Guidelines for Thermal Calculation of Surface Condensers of Powerful Turbines for Thermal and Nuclear Power Plants. Moscow: Vsesoiuz. teplotekhn. in-t, 1982 (in Russian).
Kosyak, Yu. F. Paroturbine installations of nuclear power plants. Moscow: Energiia, 1978 (in Russian).
Rules and Norms in Nuclear Power Engineering PN AE G-7-002-86. Norms for calculating strength of equipment and of nuclear power plants. Moscow: Energoatomizdat, 1989 (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 A. N. Uss, S. T. Patsiuk, A. V. Panchenko, A. V. Shavlaklov, D. Kh. Kharlampidi
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).