Ресурсозберігаючий комплекс демінералізації шахтної води
Ключові слова:
шахтні води, пом’якшення, електромембранна обробка, де мінералізація, зворотний осмос, випарювання з кристалізацієюАнотація
Проаналізовано існуючі технології очищення шахтних вод. Показано, що здебільшого їх піддають лише освітленню і механічному очищенню. Очищені таким чином шахтні води мають підвищену мінералізацію і при скиданні у поверхневі водойми забруднюють їх. Запропоновано комплексну безстічну технологію глибокої переробки шахтних вод. Технологія полягає в їхній демінералізації і виділенні домішок як товарних продуктів для використання в будівельній промисловості, виробництві скла, комунальному господарстві та ін. За результатами розробки виконаний проект (стадія П) комплексу безстічної переробки води для шахти «Любельська», ведеться підготовка до випуску робочої документації.Посилання
Galetsky, L. S., Slyadnev, E. A., Yakovlev, V. A. (2006, September). Ecological and geological aspects of the formation of the quality of groundwater in the mining and industrial areas ofCentral Donbass. Aqua-Ukraine 2006. Issues of IV Intern. Water Forum, (pp. 96–100),Kiev(in Russian).
Frog, B. N., Levchenko, A. P. (1996). Water Treatment: Manual for Universities.Moscow:MoscowStateUniversityPublishing House (in Russian).
Starikov, E. N. (2007, May). Membrane technologies for wastewater treatment Water 2007. Issues of II Intern. Conf., (pp. 98–107),Moscow(in Russian).
Zapolskyi, A. K., Mіshkova-Klіmenko, N. A., Astrelіn, I. M., Brick, M. T., Hvozdyk, P. I., Kniazkova, T. V. (2000) Basics of physical/chemical technologies of waste water treatment: Manual. Kyiv: Lіbra (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Anatoliy A. Tarelin, V. H. Mykhailenko, O. V. Antonov, Andrey A. Tarelin
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).