Створення оптимальної конструкції маслосистеми робочого колеса поворотно-лопатевих гідротурбін
Анотація
Сформульовано основну мету реконструкції – збільшення терміну експлуатації гідротурбін Дніпровського каскаду, підвищення їх коефіцієнта корисної дії, потужності та екологічної безпеки, розширення діапазону регулювання потужності гідроелектростанцій, забезпечення надійності та підвищення безпеки роботи їх обладнання й споруд, виконання вимог із захисту навколишнього середовища, поліпшення якості електроенергії після реконструкції системи керування. У статті розглянуто та проаналізовано хронологію створення оптимальної конструкції маслопроводу поворотно-лопатевого вертикального гідроагрегату з урахуванням півстолітнього досвіду експлуатації та етапів модернізації гідротурбін Дніпровської ГЕС-2. Узагальнено досвід удосконалення конструкції керування гідроагрегатом та системою маслоприймача від уніфікованої до створення принципово нової конструкції. Внесено зміни в технологію механічної обробки штанг маслосистеми та попереднього контролю. У систему керування впроваджено температурний контроль автоматичного вимкнення агрегату у випадку нагріву втулок маслоприймача. Вдосконалено технологію монтажу маслопроводу та впроваджено поопераційний контроль перевірки центрування монтажу маслопроводу. Внаслідок впровадження комплексу конструкторських і технологічних рішень створено оптимальну конструкцію маслопроводу підвищеної надійності, що зменшило кількість незапланованих простоїв агрегатів, знизило витрати на їхнє технічне обслуговування та забезпечило рекомендовану стандартами циклічність роботи насосів маслонапірної установки і, відповідно, знизило споживання електроенергії на власні потреби. Наведено об’єкти впровадження розробленої конструкції маслопроводу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 В. Г. Субботин; А. С. Бураков, В. Н. Ефименко, А. Ю. Старченко, Ю. Н. Ковалёв, В. Л. Рассовский
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).