Загальний підхід до моделювання безконтактних ущільнень та їх вплив на динаміку ротора відцентрової машини
Анотація
Існує постійний попит на більш високі параметри обладнання, такі як тиск ущільнювального середовища та швидкість обертання вала. Однак із зростанням параметрів стає важче забезпечити ефективність герметизації. Крім того, системи ущільнення впливають на загальну безпеку експлуатації обладнання, особливо вібраційну. Безконтактні ущільнення розглядаються як гідростатодинамічні опори, які можуть ефективно гасити коливання ротора. Для оцінки впливу систем ущільнення на коливальні характеристики ротора досліджено моделі імпульсних і щілинних ущільнень, моделі системи ущільнення-ротор і системи ротор-авторозвантаження, модель безвального насоса. Отримано аналітичні залежності для розрахунку динамічних характеристик імпульсних ущільнень, гідромеханічних систем ротор-ущільнення та ротор-авторозвантаження, а також безвальних насосів. Ці залежності описують радіально-кутові коливання ротора відцентрової машини в ущільненнях-опорах. Наведено рівняння для розрахунку амплітудно-частотних характеристик. Визначено напрямки підвищення експлуатаційної безпеки відповідального насосного обладнання шляхом цілеспрямованого підвищення жорсткості безконтактних ущільнень, що призводить до підвищення вібраційної стійкості ротора.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 С. С. Шевченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).