Модифікація рівняння стану Редліха-Квонга-Ангьє для визначення основних термодинамічних параметрів в області чистого рідкого СО2
Анотація
Найважливішими параметрами визначення стану реального газу і термодинамічних властивостей робочого тіла в чистій рідкій області є тиск, питомий об’єм, ентальпія й ентропія. У статті представлено модифіковане рівняння стану Редліха-Квонга-Анг’є для визначення тиску, питомого об’єму, ентальпії та ентропії у чистій рідкій фазі реального газу. Досліджуваним робочим тілом обрано СО2. Авторкою при вирішенні поставленого завдання визначені основні параметри термодинаміки рідкого двуокису вуглецю з найменшою похибкою в порівнянні з експериментальними даними в широкому діапазоні від 220 К до 300 К. Доведено, що за допомогою запропонованого методу, вихідними даними для якого виступають температура, густина, критичні властивості, молярна маса й ацентричний фактор робочого тіла, обчислюються тиск, питомий об’єм, густина, ентальпія й ентропія рідкого СО2. Зокрема, при розрахунку тиску робочого тіла використовується модифіковане рівняння стану Редліха-Квонг-Анг’є. Авторкою запропоновано кореляційне рівняння масштабної поправки, яке застосовується в рівнянні стану Редліха-Квонга-Анг’є для СО2 у регіоні чистої рідкої фази. Отримані результати для тиску, ентальпії та ентропії рідкого СО2 продемонстрували хороший збіг із базовими значеннями, що забезпечує застосування запропонованого методу в області чистого рідкого СО2, обмеженого інтервалом температур від 220 К до 300 К. Простота виду рівняння стану і мала кількість емпіричних коефіцієнтів дозволяє використовувати наведений метод для вирішення практичних проблем обчислювальної газодинаміки без витрати великої кількості часу на розрахунки.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 А. С. Воробьёва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).