Измерение поворотного момента на лопасти рабочего колеса модели поворотно-лопастной гидротурбины с помощью беспроводной телеметрии
Ключові слова:
модель рабочего колеса, ПЛ гидротурбина, лопасть, поворотный момент, тензодатчик, экспериментАнотація
Запропонованo удосконалений варіант експериментального методу дослідження поворотного моменту лопатей на моделях робочого колеса поворотно-лопатевої гідротурбіни на основі сучасної мініатюрної електроніки і бездротових технологій. Наведено досвід впровадження запропонованого методу на гідродинамічному стенді ІПМаш НАН України та результати вимірювань величини поворотного моменту для шестилопатевої моделі робочого колеса ПЛ40. Для вимірювання моменту застосовувався датчик тензометричного типу та модель робочого колеса, розроблені фахівцями ТОВ "Харкiвтурбоінжінірінг". Експериментальним шляхом на гідродинамічному стенді отримані величини моментів повороту лопатей у всьому полі універсальної характеристики. Виміряні значення моментів повороту на розгінних режимах , а також від дії відцентрових сил.
Посилання
Malyshev V. M. Model Investigations of a Hydro Turbine. – L. Mashynostroenie Publishers.-1971. – 286 p. 2. Orgo V. M. Hydro Turbines – L. LSU Publishers, 1975. – 320 p. 3. Kovalev N. N. Hydro Turbine Design // L. Mashynostroenie Publishers. 1974. – 280 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 И. С. Веремеенко, C. В. Гладышев, С. А. Андрющенко, Е. С. Агибалов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).