Численное моделирование тече-ния в компрессорной решетке в широком диапазоне режимов обтекания
Ключові слова:
осьовий компресор, решітка профілів, в’язкий потік, чисельне моделювання, чисельний шлірен-методАнотація
Наведено результати чисельного моделювання двовимірної в’язкої турбулентної течії робочого тіла в трансзвуковій компресорній решітці у широкому діапазоні режимів обтікання. Подано докладний аналіз фізики течії на робочій та зривній гілках характеристики компресора, проведений із використанням візуалізації розрахункових даних, яка виконувалась за допомогою ізоліній чисел Маха та «чисельного шлірен-методу».Посилання
Yershov, S., Yakovlev, V., Derevyanko, A., Grizun, M., Kozyrets, D. (2011). Development of Application Package for Computation of Three-Dimensional Flow of Viscous Compressible Gas through Turbomachin-ery Blade Rows. Power and Heat Engineering Processes and Equipment. Bulletin of National Technical University «KhPI» 5: 25–32.
Yershov, S. (2008). Realisability Constraint for SST k-ω Turbulence Model. Mechanical Engineering Prob-lems 11(2): 14–23.
Yershov, S. (2011). Numerical Realisation of Boundary Conditions at Permeable Boundaries for Gasdy-namics Equations. Mechanical Engineering Problems 14(4): 25–37.
Menter, F.R. (1994). Two-Equation Eddy-Viscosity Turbulence Models for Engineering Applications 32(8): 1598–1605.
Pilipenko, А., Polevoy, O., Prikhodko, A. (2012). Numerical Simulation of Mach Number and Incidence Angle Influence on Regime of Transonic Turbulent Flow around Aerodynamic Airfoils. Transactions of Central Aerohydrodynamical Institute 43(1): 3–31.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 С. В. Папазов, В. А. Яковлев, С. В. Ершов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).