Воздействие на криволинейную трещину с концевыми пластическими зонами термоупругим полем напряжений
Ключові слова:
криволінійна тріщина, температурне поле, кінцеві зони пластичних деформацій, температурні напруженняАнотація
Досліджується вплив теплового джерела на розвиток викривленої тріщини в пластині, що розтягується, з урахуванням пластичних деформацій в кінцевих зонах тріщини. Для гальмування росту криволінійної тріщини на шляху її розвитку в околі обох кінців тріщини за допомогою нагрівання тепловим джерелом областей S1 та S2 до температури T0 створюються зони стискальних напружень. Розглянуто пружнопластичну задачу для необмеженої пластини , ослабленої однією криволінійною тріщиною. Береги тріщини поза кінцевих зон є вільними від зовнішніх навантажень. Розв’язок поставленої задачі отримано методом збурень та шляхом зведення до граничної задачі лінійного спряження. Отримано основні співвідношення, що описують критичну діаграму руйнування пластини.Посилання
Strength, stability and vibrations calculations at high temperatures / Ed. II Goldenblat. Moscow: Mashinostroeniye. 1965.
Timoshenko S. P. Strength of materials. Moscow: Nauka. 1965.
Finkel V. M. Physical basis of fracture retardation. Moscow: Metallurgiya. 1977.
Panasyuk V. V. Mechanics of quasibrittle fracture of material. Naukova Dumka, Kiev. 1991.
Rusinko A., Rusinko K. Plasticity and creep of metals. Berlin: Springer, 2011.
Mirsalimov V. M., Mustafayev A. B. A contact problem on partial interaction of faces of a variable thickness slot under the influence of temperature field // Mechanika. 2015. Vol. 21. pp. 19–22.
Muskhelishvili N. I. Some basic problems of mathematical theory of elasticity. Amsterdam: Kluwer, 1977.
Morozov E. M. Deformation and fracture under thermal and mechanical loads. Moscow: Atomizdat, 1969, Issue. 3, pp. 87–90.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Азер Байрам оглы Мустафаев
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).