Разработка методики оценки качества осерадиальных уплотнений турбин
Ключові слова:
вісерадіальне ущільнення, коефіцієнт витоки ущільнення, методика оцінки якості ущільненняАнотація
Проведено серію тривимірних CFD розрахунків для визначення залежності коефіцієнта витрати вісерадіального ущільнення від зміни його геометричних та режимних параметрів. Побудовано формальну макромодель підвищеної точності, яка дозволяє, задавшись відомим набором параметрів, визначити коефіцієнт витрати та розрахувати реальну витрату робочого тіла через ущільнення. Враховано вплив теплового розширення ротора на коефіцієнт витрати в ущільненні. Створено спеціальну комп’ютерну програму для зручності користування даною методикою.Посилання
Shhegljaev A. V. (1976) Parovye turbiny (teorija teplovogo processa i konstrukcii turbin). Uchebnik dlja studentov jenergomashinostroitel'nyh i teplojenergeticheskih special'nostej vuzov. Izd. 5-e. [Steam Turbines (theory of thermal engineering process and turbine construction). Textbook for students of Power Energy and Heat Energy specialties. Edition #5]. Moscow, Energy.
Bondarenko G. A. and V.N. Baga (2015) Issledovanie techeniya v labirintnom uplotnenii [Studying the Flow in the Labyrinth Sealing]. Power and thermal engineering processes and equipment. № 15(1124), NTU "KhPI".
Rechtschaffner R. L. (1967) Saturated fractions of 2n and 3n factorial designs // Technometrics. V. 9.
Boiko A. V., Usatyj A. P. and Barannik V. S. (2013) Povyshenie tochnosti formal'noj makromodeli pri planirovanii jeksperimenta [Increasing of the Formal Metamodel Accuracy using Experiment Planning Theory]. Power and thermal engineering processes and equipment. No. 5, NTU "KhPI".
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 А. В. Бойко, А. П. Усатый, Д. И. Максюта
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).