Экспериментальный и численный анализ напряженно-деформируемого состояния цилиндрических резервуаров с вмятинами
Ключові слова:
криволинейная трещина, температурное поле, концевые зоны пластических деформаций, температурные напряженияАнотація
Розглядаються модельні конструкцій для експериментального дослідження напружено-деформованого стану резервуарів із вм’ятинами. Наведено результати експериментальних досліджень напружено-деформованого стану у зоні вм’ятини. Для чисельного моделювання напружено-деформованого стану використовується метод скінченних елементів. Досліджується залежність коефіцієнта концентрацій напружень від параметрів сферичної вм’ятини.Посилання
V.V. Lichman, L.N. Kopisichkaya, V.M. Muratov, Stress concentration in the tanks with local imperfections, Chimicheskoe i neftanoe machinostroenie. 6 (1992) 22-24.
V.V. Kuznetsov, G.P. Kandakov, The problems of domestic tanks, Promoslenoe i gragdanskoe stroitelstvo. 5 (2005) 17-19.
V.А. Prohorov, The estimation of tank operations risks. PhD thesis. - Jakutsk, 1999.
SN RK 3.05-24-2004. Directions on design, production of vertical cylindrical tanks. – 2005-01-01. – Astana: 2004. – 78p.
VBN В.2.2-58.2-94. Vertical steel tanks for oil storage. – Kiev: Goskomneftegaz, 1994. – 98p.
PB 03-605-03. The design of vertical cylindrical steel tanks for oil. – 2003.06.19. – Moscow: Gosgortechnadzor of Rossia, 2002. – 83p:
D.А. Pitluk Tests of building structures on models. Leningrad: Stroiizdat, 1971.
V.I. Mossakovski, L.I. Manevich, А.М. Mil’chin. Simulation of load capacity of cylindrical shells. Kiev: Naukova dymka, 1977. p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 А. И. Айнабеков, У. С. Сулейменов, К. В. Аврамов, М. А. Камбаров, Х. А. Абшенов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).