Метод проектирования проточных частей высоконапорных шахтных вентиляторов и тягодутьевых машин
Ключові слова:
осьовий вентилятор, проточна частина, конструкція лопаткових систем, автоматизований комплекс, модулі, математичне моделювання, ефективністьАнотація
Наведено комплексний метод проектування високонапірних вентиляторів головного провітрювання та тягодуттьових машин. Для цього на першому етапі використовуються математичні моделі, що дозволяють визначити основні геометричні характеристики проточної частини вентилятора і його інтегральні характеристики. На другому етапі виконується вдосконалення просторової форми проточних частин вентиляторів. Підхід реалізований у вигляді автоматизованого комплексу з можливістю наступної передачі даних в сторонні CAD/CAM/CAE системи. З використанням запропонованого підходу створено високонапірнbq вентилятор ВО–32ДН, який за основними характеристиками значно перевершує вентилятори даного класу.Посилання
Brusilovskij, I. V. Ajerodinamicheskij raschet osevyh ventiljatorov. М.: Mashinostroenie, 288 (1986) (In Russian).
Kampsti, N. Ajerodinamika kompressorov. М.: Mir, 688 (2000) (In Russian).
Rusanov, А. V, Ershov S. V. Matematicheskoe modelirovanie nestacionarnyh gazodinamicheskih processov v protochnyh chastjah turbomashin. Khar'kov: IPMash NAN Ukrainy, 275 (2008) (In Russian).
Rusanov, А. V, Pashhenko N. V. Ispol'zovanie uravnenij termodinamicheskogo svojstva vodjanogo para IAPWS–95 v 3D raschetah. Vostochno–Evrop. zhurn. peredovyh tehnologij. 5/7 (47). 57–41 (2010) (In Russian).
http://www.donvent.com/ru/node/34
http://npgm.ru/product–catalog/fans–of–the–main–and–local–ventilation.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Н. И. Гриценко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).