Analysing secondary vortex structures in an hp turbine stage using the realisable k-ω SST model
Анотація
Проаналізовано вплив вибору моделі турбулентності на характер розвитку та взаємодії вторинних вихрових структур в турбінному ступені високого тиску. Основним інструментом, що застосовано при аналізі був розв’язувач FlowER – спеціалізований код, який призначений для дослідження течій в ізольованих ступенях та групах ступенів турбомашин. Розрахунок течії, що виконано із застосуванням стандартної моделі турбулентності k-ω SST, показав істотно нестаціонарний характер канального вихору в решітці ротора, який періодично виникав, переміщувався вздовж сторони розрідження лопатки ротора в радіальному напрямку і руйнувався. Застосування модифікованої версії розв’язувача, в якій враховані обмеження реалізовності, дозволило стабілізувати поведінку цього вихору##submission.downloads##
Опубліковано
2016-11-30
Номер
Розділ
Аеро- і гідромеханіка в енергетичних машинах
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 S. V. Yershov, J. Swirydczuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).