Применение эволюционных методов для оценки параметров узлов газотурбинных двигателей на основе данных измерений в процессе эксплуатации
Анотація
Запропоновано умовно-коректну постановку завдання оцінки величин розрахункових параметрів функціональних елементів у процесі експлуатації газотурбінних двигунів із множинними відмовами на основі даних вимірів симптомів. Синтез квазірозв’язку поставленого завдання здійснювався шляхом регуляризації пошуку екстремуму функціонала, що згладжує, з використанням методу А. М. Тихонова – для забезпечення одиничності й стійкості розв’язку щодо малих варіацій вхідних даних, вибір параметра регуляризації – відповідно до узагальненого принципу нев’язання. Розроблений еволюційний метод розв’язання поставленої задачі, що ґрунтується на використанні генетичного алгоритму. Розглянуто приклади реалізації пропонованого методу при розв’язанні завдання діагностування для сучасного турбореактивного двигуна сучасного пасажирського регіонального літака.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Е. М. Угрюмова, А. А. Трончук, А. В. Меняйлов, В. Е. Афанасьевская
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).