Розв’язання задачі про згин пластини методом скінченних елементів з використанням сплайнів п'ятого степеня на трикутній сітці
Ключові слова:
сплайни п’ятого степеня, бігармонічна задача, прямокутна пластина, рівномірно розподілене навантаження.Анотація
Розглянуто використання сплайнів 5-го степеня на трикутній сітці вузлів для розв’язання задачі про згин для жорстко защемленої пластини з рівномірним навантаженням. Результати проведеного обчислювального експерименту порівнюються з відомими результатами вченихПосилання
Sergienko, I. V., Lytvyn, O. N., Lytvyn, O. O. & Denisova, O. I. (2014) Javnye formuly dlja ynterpoljacyonnyx splajnov 5-j stepeny na treuholʹnyke [Explicit formulas for interpolation splines of 5th degree on a triangle]. Cybernetics and Systems Analysis. 5, 17–33
Zlamal, M., Zenesek, A. , Kolar, V. & Kratochvil, J. (1971) Matematical aspect of the finite element method. Technical physical and mathematical principles of the finite element method, 15–39.
Tymoshenko, S. P. & Woinivsky-Kriger, S. Plastyny y oboločky [Plates and shells]. M.:Nauka. – 635. (1966).
Imrak, C.E. & Gerdemeli, I. (2007) The problem of isotropic rectangular plate with four clamped edges . Indian Academy of Sciences SADHANA, 32. 181–186.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 О. М. Литвин, І. С. Томанова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).