Біоенергетична утилізація відходів: моделювання напрямків розвитку
Анотація
Розроблена аналітична діаграма на основі огляду патентних баз даних, а також сформована модель візуалізації взаємозв'язків між кластерами напрямків розвитку біоенергетики як комплексного рішення для захисту довкілля. Сформовано 4 кластери за даними БД Scopus з використанням програмного забезпечення VOSviewer: 1) кластер (червоний) розкриває екологічну проблематику зміни напрямку реалізації стаціонарних джерел отримання енергії з розвитком потенціалу біоенергетики, і створення стратегій розвитку на регіональному рівні; 2) кластер (жовтий) охоплює процес відновлення екологічних систем зокрема лісів та зменшення викидів СО2 при використанні біоенергетики; 3) кластер (зелений) охоплює виробництво і застосування різних видів палива і енергії, одержуваних шляхом введення та покращення біоенергетичних технологій; 4) кластер (блакитний) охоплює вплив біоенергетичних технологій на відновлення та очищення навколишнього середовища і зменшення шкоди від антропогенного впливу.
Аналіз патентних баз даних з кластерної візуалізацією на основі бібліометричного підходу дозволив виділити найбільш перспективні напрямки досліджень в області розробки біоенергетичних рішень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Danylov D. V., Chubur V. S., Chernysh Ye. Yu., Yakhnenko O. M.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).