Напрямок сукцессіонних процесів на територіях відвалів вугільних шахт м. Краснодона Луганської області
Keywords:
сукцесія, рослинність, техногенні екотопиAbstract
Показано напрямок ходу сукцесійних процесів навколо відвалів вугільних шахт міста Краснодона Луганської області. На територіях нещодавно сформованих відвалів сукцесійні процеси характеризуються поселенням піонерної, більшою частиною синантропною, слабосформованою рослинністю. В той час, як на територіях більш старих відвалів, сукцесійні процеси протікають в дві стадії та відрізняються каскадним ефектом.References
Тохтарь В. К. Структура флор техноген-ных территорий Донецкой области / В. К. Тохтарь. // Промышленная ботаника: сборник науч. трудов. Вып. 3. Донецк: Донецкий бот. сад НАН Украины, 2003. – С. 21–24.
Смирнова О. В. Структура травянистого покрова широколиственных лесов./ О. В. Смирнова. – М.: Наука 1987. 186с.
Sergei L. Mosyakin & Mykola M Fedoron-chuk. Vascular plants of Ukraine. A nomenclatural checklist. – Kiev: 1999. – 345 p.
Серебряков И. Г. Экологическая морфоло-гия растений. – Москва: Высшая школа, 1962. – 377с.
Екофлора України. Т. 1 / Дідух Я. П., Плюта П. Г., Протопопова В. В. К.: Фітосоціоцентр, 2000. –284 с.
Протопопова В. В. Синантропная флора Украины и пути ее развития./ В. В. Протопопо-ва– К.: Наук. дум¬ка, 1991. 204 с.
Башуцька У. Б. Сукцесії рослинності породних відвалів шахт Червоноградського гірничопромислового району: монографія. / У. Б. Башуцька.– Львів: РВВ НЛТУ України, 2006. 180 с
Жуков С. П. Про напрям антропогенної сукцесії рослинності відвалів вугільних шахт Донбасу/ С. П. Жуков.
// Укр. ботан. журн. –1999. – т. 56, № 3. – С. 254–249.
Жуков С. П. Каскадний ефект первинної сукцесії на відвалах вугільних шахт Донбасу / С. П. Жуков.// Укр. ботан. журн. –1999. – т. 56, № 1. – С. 5–10.
Коршиков И. И. Самозобновление древесных растений на отвалах угольных шахт Донбасса / И. И.Коршиков, С. П .Жуков. // Промышленная ботаника: сборник науч. трудов. Вып. 8. Донецк: Донецкий бот. сад НАН Украины, 2008. – С. 17–24.
Downloads
Issue
Section
License
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).