Використання даних медико-екологічного моніторингу для оцінки техногенного навантаження
Ключові слова:
пріоритетні забруднювачі, первинна захворюваність, дихальна система, медико-екологічне районування міста, моніторингАнотація
Здоров’я людини залежить від екологічних умов місцевості або регіонів і є одним із об’єктивних показників якості навколишнього середовища. Досліджено зв’язок між структурою первинної захворюваності та умовами проживання населення в найбільш техногенно забрудненому районі м.Черкаси Оцінена можливість використання отриманих даних для медико-екологічного районування міста.
Посилання
Сердюк А. М. Індикатори здоров’я для оцінки сталого розвитку/ А. М. Сердюк, О. І.Тимченко, Д. Т. Карабаєв //Довкілля та здоров’я – 2003. –№3(26). – С.4-8
Штепа А. П. Организация соціально-гигиенического мониторинга в системе обеспечения санітарно-эпидемиологического благополуччя населения / А. П. Штепа, В. И. Моргачева, В. Д. Касьяненко //Довкілля та здоров’я-2004.-№2(29),с.35-37
Кольцова Н. І. Про сумісність методичних підходів до інформаційного забезпечення екологічного та медико-соціального моніторингу / Н. І. Кольцова, Н. Б. Федорков, Є. Р.Гурбель та ін. // Гігієна населених місць.- 2002.- вип. 40.- с. 283-287.
Столяров С. И. Медико-экологические ГИС / С. И. Столяров // Информационные технологии и интеллектуальные обеспечение в здравоохранении и охране окружающей среды – 99: тез. докл. VI Межд. форума. – М., 1999. – С. 19-21.
Сабирова З. Ф. Антропогенное загрязнение атмосферного воздуха и состояние здоровья детского населения / З. Ф. Сабирова // Гигиена и санитария.– 2001. – №2.– С. 9-11.
Пазиніч В. М. Организация медико-экологического мониторинга в Житомирской области / В. М. Пазиніч, А. А. Рыжов, В. В. Та-ранов // Довкілля та здоров’я .-1999.- №4(11).- с. 24-27.
Пазиніч В. М. Моніторинг здоров’я населення у зв’язку із дією факторів навколишнього середовища в діяльності санітарно-епідеміологічної служби / В. М. Пазиніч, А. І.Севальнев та ін.//Довкілля та здоров’я – 2002. –№3(22). – С.7-9.
Завгородній В. В. Гігієнічна оцінка забруднення атмосферного повітря м. Черкаси / В. В. Завгородній //Довкілля та здоров’я. – 2005. – №4(35). – С.58-61
Білик Л. І., Загоруйко Н. В., Бондаренко Ю. Г.Оцінка ризику для розвитку захворювань дихальної системи дитячого населення м. Черкаси внаслідок забруднення атмосферного повітря.// Міжрегіональна науково-практична конференція«Еколого-економічні, правові та соціальні аспекти охорони навколишнього середовища», 23-24 травня 2007 року, м. Полтава, 2008.-С. 45-47.
Малоног К. П. Гігієнічна оцінка ризику для здоров’я населення від забруднення атмосферного повітря міста з розвинутою хімічною промисловістю: автореф. дис. канд. біол. н.; спец. 14.02.01 «Гігієна» / К. П. Малоног – К., 2007. – 20с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).