Особливості термічного режиму граничного шару атмосфери над Києвом
Ключові слова:
мікроклімат великого міста, острів тепла, інтенсивність острову теплаАнотація
Встановлено відмінності температурного режиму між Києвом та прилеглими територіями, досліджено просторово-часову структуру міського острова тепла та вплив хмарності на його формування.
Посилання
Гребенюк Н. П. Про зміни температури повітря в містах України в процесі урбанізації/ Н. П. Гребенюк, М. Б. Барабаш // Наук. праці УкрНДГМІ, 2004. – Вип. 253. –c.148–154.
Ландсберг Г. Е. Климат города / Г. Е. Ландсберг; пер. с англ. [А. Я. Фертмана]; под. ред. А. С. Дубова. – Л.: Гидрометеоиздат, 1983. – 248 с.
Оке Т. Р. Климаты пограничного слоя / Т. Р. Оке. − Ленинград: Гидрометеоиздат. − 1982. − 360 с.
Шевченко О. Г. Температурні аномалії великого міста / О. Г. Шевченко, С. І. Сніжко, Є. В. Самчук // Український гідрометеорологічний журнал. − 2011. − № 8. − С. 21−29.
Dettwiller J. Evolution seculaire du climat de Paris: Influence de l’urbanizme / J. Dettwiller. – Paris : Memorial de la Meteorologie Nationale, 1970. − 83 p.
Kuttler W. Urban Climate Research in Germany // Urban Climate News. Quarterly Newsletter of the IAUC. – Issue No. 29, Sept. 2008. –P. 14-22
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).