Вплив змін клімату на продуктивність вівса в степовій зоні України
Анотація
Встановлено, що строки сівби культури і появи сходів змістяться на більш ранні терміни. Очікуються більш сприятливі умови для формування сходів, зростання і розвитку рослин в період «сходи - викидання волоті». Знижений фон температур призведе до зниження величини сумарного випаровування і зниження потреби у волозі на 47-58 мм. Вологозабезпеченість першого періоду вегетації буде значно вище, ніж в середні багаторічні роки. Агрокліматичні умови другої половини вегетаційного періоду вівса будуть складатися при зниженій температурі і нерівномірному зволоженні по території. Потреба у волозі повсюдно зросте на 12-28 мм. Знизиться забезпеченість вологою. За допомогою моделі формування врожаю сільськогосподарських культур проведена оцінка впливу змін агрокліматичних умов періодів вегетації на показники фотосинтетичної продуктивності посівів вівса і формування врожаю.
Можливе підвищення врожайності вівса в Степовій зоні України при реалізації кліматичних сценаріїв і ранніх строках сівби. Запропоновано картосхеми очікуваної врожайності вівса в Степовій зоні України.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Польовий А. М., Ільїна А. О.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).