ВИБІРКИ ТА ЗАПИТИ ЯК БАЗОВІ ГІС-ОПЕРАЦІЇ ПРИ ВИРІШЕННІ ГЕОЕКОЛОГІЧНИХ ЗАДАЧ
Ключові слова:
функціонально-аналітична операція ГІС, операції над просторовими та непросторовими даними, вибірки та запити, інтерактивна вибірка, Булева алгебра логікиАнотація
Подається загальна концепція базових функціонально-аналітичних операцій в середовищі геоінформаційних систем. Обговорюються деякі особливості окремих ГІС-операцій, які доцільно використовувати в предметній галузі геоекології. На прикладах вирішення регіональних геоекологічних задач доводиться, що вибірки та запити по інформації, що знаходиться в БД ГІС, є ефективним засобом, який може бути успішно застосований як до просторових, так і до атрибутивних даних, щоб, зокрема, сприяти досягненню цілей територіального природоохоронного менеджменту.
Наводяться релевантні приклади ГІС-операцій з посиланням на графічний інтерфейс користувача програмного забезпечення відомої ГІС-платформи.
Посилання
Бережной В. А. Работа в среде ГИС-платформы MAPINFO - компьютерный практикум / В. А. Бережной, С. В. Костриков. – Х.: ХНУ им. В.Н. Каразина, 2015. – 108 с.
Костріков С. В. Геоінформаційне моделювання природно-антропогенного довкілля: наукова монографія / С.В. Костріков. – Х.: Вид-во ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2014. – 484 с.
Світличний О. О. Основи геоінформатики: навчальний посібник / О. О. Світличний, С. В. Плотницький. – Суми : Університетська книга, 2006. – 295 с.
Arthur J. Evaluation of watershed quality in the Saginaw River Basin / J. Arthur, T. Roush, J. Thompson // US Environmental Protection Agency Publication EPA/600/R-95/153. – Washington, DC: EPA Office, 1996. – 183 p.
Bailey J. ArcCatalog: Руководство поль-зователя / J. Bailey, A.Vienneau. - – М.: Дата+, 2006. - 265 с.
Getting to Know ArcView GIS. 3rd Edition – Redlands, CA: ESRI Press, 1999. – 411 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).