ОСНОВНЫЕ ИНСТРУМЕНТЫ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ В ЭНЕРГЕТИЧЕСКОЙ ОТРАСЛИ УКРАИНЫ
Ключевые слова:
государственное регулирование, инструменты государственного регулирования, топливно-энергетический комплекс, топливно-энергетические ресурсы, энергоемкостьАннотация
В статье рассмотрена общая характеристика инструментов государственного регулирования, которые применяются в энергетической отрасли Украины; определяются основные проблемы отечественного энергетического рынка и возможные направления их решения за счет экономических механизмов влияния государства на энергетическую отрасль с использованием ряда инструментов государственного регулирования.
Библиографические ссылки
Беляев Л. С. Проблемы энергетического рынка / Л. С. Беляев. – Новосибирск: Наука, 2009. – 296 с.
Мица Н. В. Важелі державного регулювання ринку енергоресурсів [Електронний ресурс] / Н. В. Мица. – Режим доступу: http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/inek/2012_2/306.pdf.
Товажнянський Л. Л. Паливно-енергетичний комплекс. Стратегія розвитку / Л. Л. Товажнянський, Б. О. Шевченко. –Харків: НТУ «ХПІ», 2009. – 400 с.
Франчук І. А. Особливості механізму державного регулювання енергетики як природної монополії / І. А. Франчук //Економіка та Держава. – 2009. – Вип. 2. – C. 79-81.
Економічний розвиток України: інституціональне та ресурсне забезпечення : монографія // О. М. Алимов, А. І. Даниленко, В. М. Трегобчук та ін. – К. : Об’єднаний інститут економіки НАН України, 2005. – 540 с.
Бакуменко В. Методологія державного управління: проблеми становлення та подальшого розвитку / В. Бакуменко, В. Князєв, Ю. Сурмін // Вісник УАДУ. – 2000. – № 1. – С. 11–27.
Галюк І. Б. Державне регулювання розвитку паливно-енергетичного комплексу як складової конкурентної політики держави [Електронний ресурс] / І. Б. Галюк, О. Ю. Мацькевич // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Менеджмент. – 2009. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/natural/Vnulp/Menegment/2009_657/70.pdf.
Державне управління : словник-довідник / [за заг. ред. В. М. Князєва, В. Д. Бакуменка]. – К. : УАДУ, 2002. – 228 с.
Повідомлення про обговорення проекту оновленої «Енергетичної стратегії України на період до 2030 року» [Електронний ресурс] / Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. – Режим доступу:http://mpe.kmu.gov.ua/fuel/control/uk/publish/article?art_id=222035.
Державна служба статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/.
Regional Indicators: European Union (EU) [Електронний ресурс]. – Режим доступу:[http://www.eia.doe.gov/emeu/cabs/euro.html].
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).