КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ НА МІЖНАРОДНИХ РИНКАХ
Ключові слова:
міжнародна конкурентоспроможність, інновація, формування конкурентних переваг, експорт, стратегія, підприємство, макрорівнева економічна політика, конкурентні переваги, конкурентоспроможністьАнотація
Досліджено стан і динаміку показників експортної діяльності підприємств України, обґрунтовано стратегію щодо формування конкурентних переваг підприємств, виявлено залежність попиту на продукцію на ринках від положення країни у світових рейтингах. Систематизовано погляди дослідників на підвищення конкурентоспроможності у макрорівневій економічній політиці. Надано пропозиції щодо ефективної та повноцінної зовнішньоекономічної діяльності підприємств нашої держави.Посилання
Саєнко М. Г. Стратегія підприємства. Підручник/ М. Г. Саєнко. – Тернопіль: Економічна думка, 2006. – 400 с.
Післякризовий розвиток економіки України: засади стратегії модернізації. Аналітична доповідь/ [Жаліло Я. А., Покришка Д. С., Белінська Я. В. та ін.]; за ред. Я. А. Жаліла. – К. : НІСД, 2011. – 66 с.
Портер М. Е. Конкуренція/ М. Е. Портер. – М. : Вільямс, 2005. – 220 с.
Зовнішньоекономічна діяльність підприємства: Навчальний посібник/ За ред. Ю. В. Макогона. – К. : Центр навчальної літератури, 2006. – 423 с.
Офіційний сайт ТСН [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.tsn.ua
Бодрийяр Ж. Симулякры и симуляция[Електронний ресурс] / Ж. Бодрийяр. – Режим доступу: http://lit.lib.ru/k/kachalow_a/simulacres_et_simulation.shtml
Клименко С. М. Управління конкурентоспроможністю підприємства: навч. посіб. / С. М. Клименко. – К. : КНЕУ, 2008. – 520 с.
Офіційний сайт Державного комітету статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
Статистичний збірник України за2012 рік/ Державна служба статистики України. - К.: Держаналітінформ, 2013. – 545 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).