ДОСЛІДЖЕННЯ СУЧАСНОГО СТАНУ БОРГОВОЇ СТІЙКОСТІ УКРАЇНИ
Ключові слова:
боргова безпека, боргова стійкість, гарантований державою борг, державний боргАнотація
У статті визначено необхідність ідентифікації рівня боргової стійкості на сучасному етапі розвитку економіки України. Проведене дослідження динаміки та структури державного та гарантованого державою боргу дозволило виявити зростання загального рівня показника та його окремих складових, а також констатувати збалансованість державного боргу України у розрізі зовнішньої та внутрішньої компонент та переважання зовнішніх позик у структурі гарантованого державою боргу. У результаті розрахунку індикаторів боргової безпеки було визначено наявність низки проблем щодо стану боргової стійкості України, насамперед стосовно обслуговування зовнішнього та внутрішнього боргу, що є свідченням необхідності удосконалення системи управління державним боргом.Посилання
Аналітичні матеріали щодо державного боргу України [Електронний ресурс] / Міністерство фінансів України. – Режим доступу: http://www.minfin.gov.ua/control/uk/publish/archive/main?cat_id=224493.
Про затвердження Методики розрахунку рівня економічної безпеки України: Наказ від02.03.2007 р. №60 [Електронний ресурс] / Міністерство економіки України. – Режим доступу: http://www.uazakon.com/documents/date_6s/pg_gewqwi/index.htm.
Україна у цифрах2013: статистичний збірник/ [за ред. О. Г. Осауленка]. – К. : Державна служба статистики України, 2014. – 240 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Фінанси. Банківська справа.
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).