Роль догравальника в атакуючих діях провідних команд
Ключові слова:
волейбол, догравальник, техніко-тактичні дії, нападаючий удар, подачаАнотація
У волейболі цінується універсальність гравців через те, що в ході гри вони змінюють свої позиції. Але останнім часом спостерігається суворий розподіл за спеціалізацією. Гравці з амплуа догравальник, мабуть, найбільш функціональна спеціалізація в волейболі. Крім того, що ці нападники обов'язково беруть участь в атаці, захисті та блокуванні, вони ще беруть участь у прийомі. Ніхто, крім ліберо та догравальників, цього, за рідкісними винятками, у сучасному волейболі не робить.
Посилання
Гамалій, В.В., & Шльонська, О.Л. (2014). Моделювання нападаючих дій волейболістів високої кваліфікації. Слобожанський науково-спортивний вісник, 6(44), 24–29.
Дорошенко, Е.Ю., & Мельничук Ю.В. (2014). Параметри ефективності техніко-тактичної діяльності кваліфікованих волейболістів. Теорія і методика фізичного виховання і спорту НУФВСУ, 2, 116–118.
Мельник, А.Ю. (2023). Особливості гравців різних амплуа у волейболі. Проблеми і перспективи розвитку спортивних ігор та одноборств у закладах вищої освіти: Збірник статей ХІХ наукової конференції 03 лютого 2023 р., Харків, 84–86.
Стрельникова, Э.Я, Мельник, А.Ю., & Ляхова, Т.П. (2018). Аналіз ігрових дій центральних блокуючих у змагальній діяльності жіночих волейбольних аматорських команд. Слобожанський науково-спортивний вісник, 2(64), 68–72.
Костюкевич, В.М. (2012). Теоретичні та методичні основи моделювання тренувального процесу спортсменів ігрових видів спорту. Київ: НУФВСУ.
Костюкевич, В.М. (2009). Теорія і методика тренування спортсменів високої кваліфікації: навчальний посібник. Київ: Освіта України.
Воронова, В.І. (2007). Психологія спорту: навч. посіб. Київ : Олімпійська література.