Застосування евристичної процедури багатокритеріальної оптимізації до вибору варіанта мовного кодеку в IP-мережі
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2020.1.02Анотація
Запропоновано процедуру багатокритеріального вибору оптимальних проектних рішень з урахуванням сукупності суперечливих показників якості функціонування проектованої телекомунікаційної системи. У процедурі формальний чисельний метод вагових множників рішення задачі багатокритеріальної оптимізації (БКО) доповнюється неформальною процедурою методом звуження множини Парето для вибору єдиного найкращого рішення з використанням додаткової експертної інформації від особи, що приймає рішення (ОПР). Розглядаються наступні випадки наявності апріорної інформації про важливість показників: задана вага показників; задана зіставна важливість показників; відсутня інформація про важливість показників. Алгоритм, за допомогою якого відшукується рішення задачі вибору, враховує роль кожного часткового критерію з точки зору його впливу на властивості системи в цілому за допомогою вагових коефіцієнтів. На відміну від формальних чисельних методів це дозволяє змінювати значення деяких часткових критеріїв в динаміці для досягнення необхідної якості оптимізованої системи. Розв’язана задача вибору мовного кодека для IP-мереж з використанням запропонованої процедури.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).