Порівняльний аналіз проактивних рішень з відмовостійкої маршрутизації в інфокомунікаційній мережі
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2022.2.01Анотація
У роботі встановлено, що важливим рішенням щодо проактивного забезпечення відмовостійкості мереж є підтримка балансування навантаження як на рівні транспортної мережі, так і на рівні доступу засобами FHRP. Проте балансування навантаження за допомогою FHRP базується на використанні ручних налаштувань, що накладає високі вимоги щодо рівня фахової підготовки та досвіду адміністратора мережі. Тому актуальною є задача щодо вдосконалення математичних моделей і методів, які складають алгоритмічну основу протоколів відмовостійкої маршрутизації. При цьому обов’язковою вимогою до цих моделей і методів є забезпечення врахування рівня надійності приграничних маршрутизаторів, між якими балансується навантаження, що надходить від мереж доступу. У роботі описано чотири математичні рішення задачі проактивної відмовостійкої маршрутизації. З метою забезпечення високого рівня якості обслуговування всі аналізовані рішення підтримують вимоги концепції Traffic Engineering, а два з них враховують рівень надійності приграничних маршрутизаторів (RATE та ResMetrTE). На обраній для дослідження мережній топології здійснено розв’язання задач проактивної відмовостійкої маршрутизації за допомогою описаних у роботі рішень. Результати розрахунків підтвердили чутливість маршрутних рішень RATE та ResMetrTE до рівня надійності приграничних маршрутизаторів. У межах розглянутого прикладу встановлено, що врахування рівня надійності приграничних маршрутизаторів при організації балансування навантаження між ними за допомогою рішень RATE або ResMetrTE призводило до деякого підвищення порогу завантаженості каналів зв’язку мережі – у середньому від 15% до 27%. У роботі продемонстровано, що впровадження аналізованих рішень щодо балансування навантаження може бути забезпечено за допомогою протоколу GLBP з використанням режиму зваженого балансування, коли вага кожного приграничного маршрутизатора визначається не емпірично, а обґрунтовується за результатами розрахунків у межах рішень RATE або ResMetrTE.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).