Про журнал

Галузь та проблематика

«ScienceRise: Juridical Science» – науковий журнал, що рецензується та публікує результати оригінальних досліджень з актуальних проблем становлення держави та правотворчості.  Акцент робиться на особливостях національних правових аспектів функціонування країн через призму як внутрішніх, так і зовнішніх викликів.

Теми, що зачіпаються в журналі щодо внутрішніх викликів, розглядаються з позицій стійкості правових національних систем в умовах становлення незалежних демократичних держав, а також їх інтеграційних можливостей, які в сучасному суспільстві стають все більш затребуваними.

Теми, що стосуються зовнішніх викликів, розглядаються з позицій функціонування національної правової системи у військовий та воєнний час, коли особливо актуальними стають питання, пов'язані з порушенням прав людини, військовими злочинами, злочинами проти людства та відновлення зруйнованих економік зовнішнім агресором.

Більшість статей, що публікуються в журналі, стосуються України як регіону світу, що має низку специфічних особливостей, облік яких може виявитися дуже важливим і для інших країн з погляду правотворчості.  Серед цих особливостей:

 – унікальне геополітичне становище України,

 – необхідність усунення правової спадщини радянського минулого, що залишилося в існуючій системі з моменту набуття державою незалежності,

 – наявність агресивних негативних зовнішніх факторів, що гальмують становлення національної правової системи, що розвивається в європейському векторі та орієнтована на формування демократичних цінностей.

Остання з особливостей є особливо актуальною, оскільки на сьогодні Україна стала полем бою за європейські цінності та зіткнулася з небувалою хвилею порушень прав людини та злочинами проти людства, які вимагають правового багатогранного розслідування у післявоєнний період.  Науковий діалог, який може бути ініційований внаслідок ознайомлення з опублікованими в журналі статтями, має сприяти науковому пошуку, розвитку теорії та практики права, зокрема за форс-мажорних для держави обставин, пов'язаних з війною та її наслідками.  Враховуючи особливу важливість для українського суспільства прикладного застосування наукових розробок у реальному часі в умовах воєнного стану, статті наразі публікуються переважно українською мовою.  Найближчою перспективою всі автори згодні публікувати статті англійською мовою.

Фактично сьогодні в Україні виник прецедент, з яким досі не стикався світ, – боротьба держави за виживання та незалежність в умовах не лише гібридних загроз, а й повномасштабної війни у ​​центрі Європи.  Тому ми вважаємо, що досвід, яким діляться вчені на сторінках українського журналу «ScienceRise: Juridical Science», може бути корисним:

 – для будь-якої країни, яка будує демократію в умовах негативної правової спадковості, що дісталася від авторитаризму, причому в умовах інтенсивної зовнішньої агресії,

 – для будь-якої розвиненої країни, щодо якої може бути зовнішня агресія, причому не лише на рівні гібридної війни, а й на рівні відкритого військового вторгнення.

 
 

Політика видавництва

При розробці положень видавничої політики журналу «ScienceRise: Juridical Science» редакція керувалася рекомендаціями Комітету з етики публікацій – Committee on Publication Ethics (COPE).

Невід’ємною частиною політики видавництва є етичні засади діяльності, з якими можна ознайомитись за посиланням.

З моменту початку неспровокованої повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України 24 лютого 2022 року видавництво переглянуло свою політику та ввело додаткові положення щодо співпраці з фізичними та юридичними особами.

Редакція журналу «ScienceRise: Juridical Science» не співпрацює з фізичними та юридичними особами – резидентами Російської Федерації та Республіки Білорусь, особами, що перебувають на території цих держав, прямо або опосередковано спонсоруються з їх боку або знаходяться у Державному реєстрі санкцій або інших санкційних списках, а також у разі наявності інформації від визнаних та надійних джерел (державних органів, міжнародних організацій тощо) про причетність автора(-ів) до відмивання грошей або фінансування тероризму.

Якщо редакцією буде виявлено, що зазначені фізичні або юридичні особи спотворили інформацію про своє місцезнаходження, особу чи будь-яку іншу суттєву інформацію, щоб уникнути обмежень щодо прийняття рукопису до розгляду або публікації, або з будь-якої іншої причини, будуть дотримані відповідні дії відповідно до політики редакції, а саме видалення рукопису статті, якщо він знаходиться на розгляді, або видалення опублікованої статті.

Історія журналу

Науковий міжнародний журнал «ScienceRise: Juridical Science» почав роботу у вересні 2017 року.

З 2020 року журнал був включений до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних досліджень.

У 2018 журнал включений в DOAJ, WorldCat, Index Copernicus Journals Master List.

У 2020 журнал був включений в «Перелік наукових фахових видань України» (категорія «Б») (наказ МОН України № 886 від 02.07.2020) зі спеціальностей: 081 – Право, 262 - Правоохоронна діяльність.

У 2021 журнал включений в ERIH PLUS, EBSCOhost та ін., індексація журнала постійно поновлюється новими базами даних. Також з 2021 року видавець журналу став членом комітету з етики наукових публікацій (СOPE).

 Ми пишаємося нашими авторами! Ми працюємо заради вас!