Публікації відкритого доступу: переваги і недоліки

2019-10-08

Цитування, з яких складаються різні рейтинги і наукометричні показники – найцінніша валюта сучасного вченого. Маючи відмінні публікації, але не маючи цитувань цих публікацій вчений приречений перебувати в хвості рейтингу. Що в свою чергу спричиняє відсутність можливості отримувати високу зарплату, посаду, брати участь в конкурсах і грантах.

Публікації відкритого доступу дозволяють залучати якомога більше читачів до статті, так як ознайомлення з матеріалом є безкоштовним, на відміну від журналів, які поширюють архів за підпискою (для того, щоб прочитати Вашу статтю читач повинен заплатити в середньому 20–40 $). Тобто якщо Ви маєте намір працювати на свої наукометричні показники і рейтинг вченого, то журнали відкритого доступу – Ваш вибір.

Але Ви повинні враховувати, що, як правило, бізнес модель журналів відкритого доступу передбачає, що автори самостійно оплачують витрати на публікацію (APC). На сьогоднішній день існують журнали відкритого доступу як безкоштовні, так і ті, що беруть з автора істотну суму за публікацію.

Сьогодні ми пропонуємо Вашій увазі огляд вартості публікації в журналах відкритого доступу провідних видавництв світу.

Elsevier – 150–5900 USD

Springer – 625–2440 USD

Wiley – 600–5000 USD

Wolters Kluwer – 0–3300 USD