Місце культурної політики у суспільно-політичних процесах європейського союзу
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2021.249202Анотація
Мета роботи полягає у дослідженні специфіки, місця та ролі культурної політики як на рівні Європейського союзу, так і його країн-членів. Методологія дослідження ґрунтуються на комплексному використанні загальнонаукових та спеціально-прикладних методів, а саме: аналіз та синтез, історико-культурологічний аналіз, аналогія та порівняння. Наукова новизна полягає у проведенні аналізу правових основ, що визначають спрямованість та механізм реалізації культурної політики в межах ЄС. Вивчено досвід окремих європейських країн щодо здійснення ними культурної політики, з’ясовано їх сильні та слабкі сторони. Висновки. На основі проведеного аналізу визначено передумови, які сприятимуть зміцненню стратегічної ролі культурної політики в економічному, політичному та суспільному розвитку України. В Україні існують всі необхідні умови для розвитку культурної сфери, реалізації ефективної культурної політики, але разом з тим відсутність розуміння значення та ролі, яку культура може відіграти в зростанні доброту громадян, чи також врегулювання політичних конфліктів, гальмує ці процеси.
Ключові слова: культурна політика, суспільно-політичні процеси, євроінтеграція, право, інституції, мультикультуралізм, субсидіарність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.