Історико-культурна обумовленість розвитку музичної пам’яті піаністів
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2021.249234Анотація
Мета роботи. Дослідження пов’язане з пошуком нових засобів та методів розвитку музичної пам’яті піаніста-виконавця. До сих пір ця проблема не є ґрунтовно висвітленою та розробленою. Методологія дослідження полягає в застосуванні методу аналізу інформації. Зазначений методологічний підхід дозволяє краще зрозуміти значення професійної музичної пам’яті в житті музиканта з метою знайти способи подолання остраху забування текстів музичних творів перед виходом на сцену. Наукова новизна роботи полягає в розширенні розуміння роботи музичної пам’яті, особливості роботи мозку з новою інформацією. Аналіз та розуміння даної проблеми дозволяє виконавцю вільніше почувати себе на сцені та вибирати оптимально ефективні способи роботи над музичними творами при підготовці до концерту. Висновки. Осмислення принципів роботи професійної музичної пам’яті дає нові можливості для реалізації музиканта в професійній діяльності, підвищення самооцінки, впевненості в своїх силах.
Ключові слова: музична пам'ять, загальна музична пам'ять, професійна музична пам'ять, образна музична пам'ять, емоційна музична пам'ять, концертна діяльність, піаніст-виконавець.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.