Метаморфози і трансформації протестантського ритуалу в соціокультурному просторі України часів незалежності
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2021.249238Анотація
Мета роботи – проаналізувати методологічні аспекти застосування понять «метаморфоза» і «трансформація» в контексті аналізу сучасної релігійної діяльності, зокрема протестантських релігійних практик. Методологія дослідження полягає у застосуванні синергетичного, аксіологічного, історичного, соціологічного, релігієзнавчого та культурологічного підходів. Були використані як традиційні методи наукового дослідження (аналіз і синтез, системний метод), так і феноменологічний та інтерпретаційний методи для розкриття особливостей українського протестантизму. Наукова новизна роботи полягає у виявленні соціокультурного потенціалу ритуальних практик українських протестанських спільнот. Висновки. В межах проведеного аналізу розглянуто який вплив мають метаморфоза і трансформація українського протестантського ритуалу на соціальний і культурний простір України часів незалежності, яка в свою чергу також переживає трансформації в зв’язку з історично-політичними змінами у суспільстві і потребує простих відповідей на критично важливі життєві запитання, які формують національний ціннисний контекст.
Ключові слова: український протестантський ритуал, метаморфоза, трансформація, преображення, соціокультурні практики.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.