Поширення танцю контемпорарі в Україні
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2021.249239Анотація
Мета роботи – виявити особливості поширення танцю контемпорарі в Україні. Методологія. Дослідження проведено завдяки використанню історико-хронологічного та біографічного методів, а також методу стилістичного аналізу. Наукова новизна. Вперше систематизовано відомості щодо танцю контемпорарі в Україні та виявлено особливості його поширення. Висновки. Танець контемпорароі сьогодні визнаний в усьому світі як дослідницький інструмент пізнання людини та розширення її свідомості, що виконує не лише рекреаційні, релаксаційні, комунікативні та інші функції, а й застосовується для вирішення проблем людини на фізичному та психічному рівнях, а також для формування культурних цінностей. Зародившись в Європі та Америці, танець контемпорарі поширився в Україні, набувши в останні роки значної популярності. Серед фахівців-хореографів, які прислужились його популяризації в Україні від кінця ХХ ст. до сьогодні – М. Лимар, О. Будницька, Л. Венедиктова, Л. Мова, Р. Баранов, Х. Шишкарьова, А. Овчінніков, А. Сафонов, О. Рубан. В Україні створено танцювальні компанії Buchok ART Family,Totem Dance Group, N'Era Dance Company та ін., які займаються дослідницьким танцем контемпорарі, демонструють вистави на малих сценах у різних містах України та на міжнародних фестивалях сучасного танцю. Фестивалі сучасного танцю «Zelyonka Fest», «Простір танцю» та ін., що проводяться в Україні, також сприяють популяризації танцю контемпорарі. Поширення інформації про танець контемпорарі відбувається через платформи, лабораторії, резиденції під керівництвом західних фахівців, а також завдяки вітчизняним хореографам, які відвідують майстер-класи, семінари, лекції, інтенсиви та ін. таких фахівців в Україні та за кордоном, та у свою чергу передають досвіт учням.
Ключові слова: танець контемпорарі, культура України, сучасна культура, хореографія, сучасний танець.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.